Další jména pro letošní Rock Heart: Legendární kanadská kovadlina, německá maskovaná čtveřice a symfoničtí Vikingové na lodi s dračí hlavou

Do sestavy zajímavě obsazeného programu festivalu Rock Heart se přidává ještě jedno velké jméno kanadské heavymetalové scény: Anvil. Legendární kapele vzdávají hold i takoví velikáni, jako jsou Iron Maiden, Saxon nebo Big Four of Thrash Metal. A ze sousedního Německa se k nám chystají dvě kapely. Hämatom si u nás nepozději od loňska začali vytvářet základnu fanoušků a Leave’s Eyes pomyslně připlují na lodi s dračí hlavou.

Kanadská kovadlina Anvil

Od svých začátků v roce 1973 přišli Anvil se 17 studiovými alby a zub času se na jejich typickém speed/heavymetalovém zvuku nijak nepodepsal. Prošli si těžším obdobím zejména v 90. letech, kdy byl heavy metal často odsunován do pozadí a členové vykonávali nejrůznější jiné práce, aby měli na hraní a cestování. To už je však naštěstí pryč a letos budeme mít možnost vidět tohle energické trio v krásném areálu zámeckého parku v Moravském Krumlově. Několikrát si zahráli i na festivalu Masters of Rock a i přes poměrně brzkou hodinu sklidili velké ovace.

 

Svoji show přiveze i Hämatom

O poznání mladší jsou němečtí Hämatom, kteří koncertují patnáctým rokem a u nás se uvedli nedávno jako speciální host tuzemských Dymytry na jejich koncertě Monstrum. Žánrově a textově jsou s nimi velmi srovnatelní, jen ne každý z nás ovládá němčinu. Nic to ale nemění na tom, jak dokážou vyhecovat fans pod pódiem. Součástí jejich koncertů jsou nejrůznější kuriozity jako zpěvák upoutaný na elektrické křeslo, jakési dělo střílející trička nebo bubeník „surfující“ po lidech i se svou bicí soupravou. A můžeme si být jisti, že určitě přijdou opět s něčím novým. Pojďme je tedy pořádně podpořit.

 

Na své si přijdou také fanoušci symfonického metalu

Festival Rock Heart nezapomíná ani na fanoušky symfonického metalu s vikingským nádechem. Že vám to přijde jako dva různé světy? Vůbec ne! Tedy v případě Leaves‘ Eyes.

Německý zpěvák a klávesista Alex Krull shromáždil kolem sebe již před šestnácti lety družinu, se kterou se vydává po Evropě i mnohem dál. Krull budí pozornost všude, kam se hne – délka jeho úctyhodné bohaté hřívy ještě dnes sahá až po pás, dříve téměř ke kolenům, což ho činilo metalistou s nejdelšími vlasy široko daleko. Za mikrofonem pro ženský vokál stojí finská blonďatá siréna s operním vzděláním Elina Siirala, která se stala posilou kapely před třemi lety. Záda jim kryje banda statných vikingů, kteří své frontmany nedají a budou je bránit klidně vlastním tělem.

V loňském roce vydala kapela desku Sign of the Dragonhead (Znamení dračí hlavy), která svým názvem také připomíná zašlé časy vikingské slávy. Leaves‘ Eyes nehrávají u nás tak často a v moravskokrumlovském areálu se jim bude zajisté líbit. Nechť se líbí i vám.

 

Jak jsme zmínili v minulém článku o festivalu Rock Heart, počátkem února byly potvrzeny kapely Avatar a Vision of Atlantis. Vstupenky jsou stále k mání, ale rychle ubývají a v plánu je ještě několik zajímavých jmen. Rozhodně tedy doporučujeme s nákupem neotálet.

Text: Mates Šimek a Sylva Kaplanová

Foto: Honza Švanda

Author

Napsat komentář