Do Krakova na Mystic Festival: metal i zajímavosti města

Hned zkraje léta se koná možná největší polská metalová událost roku. Mystic Festival v Krakově nabídne ve dnech 25.-26. června velká jména světové muziky jako Slipknot, Testament či King Diamond. Vzhledem k výhodné poloze u hranic na tento festival zajisté zamíří i spousta Čechů a Slováků.

 

Pod střechou a s americkým headlinerem

Trochu netradičně bude letní metalový festival hostit velkokapacitní hala – Tauron Arena. A protože je to velký festival, v hale bude jedna stage a v jejím okolí další dvě pod širým nebem. Pro fanoušky metalu hotový ráj. Při účasti tak velkých jmen je však takřka jisté, že pořadatelé vše zvládnou na jedničku. A kdo že je na plakátech napsán největším písmem? Nejvíce fanoušků přitáhnou nejspíš američtí Slipknot, kteří se letos v létě podívají za oceán a koncertují na řadě míst Evropy.

 

Od folk metalu k horrorové show

Mystic Festival je po stránce metalových subžánrů velmi rozmanitý. Málo častým hostem na pódiích v blízkém okolí naší země je i král horror metalu King Diamond. Thrash metalisty potěší Testament, fanoušky vikingského stylu zase Amon Amarth a vojenské nadšence Sabaton. Za zmínku rozhodně stojí i účast výborných In Flames, Soulfly, Trivium, Eluveitie či ukrajinské senzace posledních let Jinjer. Na soupisce nesmí chybět ani oblíbení němečtí vlci Powerwolf a fanoušky určitě zaujme i symfometalová show v podání Within Temptation s frontmankou Sharon den Adel v čele.

 

V hale zaburácejí Amon Amarth i Testament

Ty, kteří plánují na tento festival jet, zajisté zajímá, který koncert se bude odehrávat v Tauron Areně a který byl umístěn na scény venkovní. V hale se za dva dny trvání festivalu představí sestava, která dokáže uspokojit i ty nejnáročnější diváky:

Slipknot
Sabaton
Amon Amarth
Within Temptation
Testament
Trivium
Frog Leap
Eluveitie
Jinjer
Grand Magnus

 

Venku bude připravená Park stage

A pokud vám nebude stačit nářez v hale, je možné si vyrazit oddechnout ven. Ovšem o odpočinku se asi moc hovořit nedá. V blízkosti haly budou další dvě open air podia. Na tom s názvem Park stage na vás bude útočit metal v podání těchto velkých jmen:

King Diamond – americký mistr horror metalu
In Flames – mistři kombinace melodického alternativního death metalu
Powerwolf – německá powermetalová smečka s rumunským frontmanem
Emperor – norští blackmetalisté
Soulfly – banda Maxe Cavalery
Carcass – britští džentlmeni hrající death metal
Vltimas – death/thrashmetalová kapela složená ze členů tří jinýchkapel
Hatebreed – další z větších amerických jmen
Omnium Gatherum – deathmetaloví melodici z Finska
Lost Society – rychle stoupající hvězdy taktéž z Finska

 

Druhá venkovní stage The Shrine v zajetí amerických kapel

Pokud dáte přednost stage s názvem The Shrine, čeká vás nadvláda zámořské metalové legie:

Immolation (death metal)
Possessed (death/thrash metal)
Municipal Waste (thrash metal)
Power Trip (thrash metal)
Crowbar (sludge metal)

Ale přijedou i domácí: největší pozornost asi bude budit blackmetalová Batushka, dále se na této stage objeví In Twilight’s Embrace (melodic death metal/metalcore) a Entropia (black/sludge/post metal).

 

Tip na výlet: památky a Hard Rock Café

Chcete-li si užít dva dny nadupané metalem a zároveň si na svůj pomyslný turistický seznam připsat nové město, určitě se do Krakova vydejte. Město je známé svými historickými památkami a ve spojení s festivalem je to zároveň skvělý tip na výlet. Nejeden rocker zajisté také rád zamíří do místního Hard Rock Café – zde se můžete občerstvit a třeba ještě odcházet s nějakým suvenýrem hodným opravdového rockového fanouška.

Vstupenky jsou v prodeji na webu mysticfestival.pl v cenové relaci od 269 zl. do 539 zl., VIP vstupenka za 999 zl.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Honza Švanda

 

Oficiální pozvánka 2019

 

 

Author

Napsat komentář