Metallica Show S&M Tribute with a Symphony Orchestra v Brně: Pocta symfonickému projektu Metalliky a Kamena

26. března se v brněnské ZonerBobyhall odehraje velkolepé metalovo-symfonické představení. Vdechnout znovu život projektu S&M kapely Metallica a dirigenta Michaela Kamena se pokusí „Metallica Show S&M Tribute with a Symphony Orchestra“. Můžeme se těšit na profesionální rockovou kapelu, symfonický orchestr a slavné hity.

Metallica s Michaelem Kamenem

V dubnu 1999 připravila Metallica ve spolupráci s dirigentem Michaelem Kamenem jedinečný koncert nazvaný S&M – Symphony and Metallica. Se symfonickým orchestrem San Francisco Symphony v zádech odehráli američtí metaloví titáni před tisícovkami fanoušků jednadvacet písní.

I když měl tento projekt velký úspěch, byl mu dopřán jen jediný koncertní večer. Kapela tento koncert nikdy nezopakovala, Michael Kamen navíc za několik let zemřel. Fanoušci ale snili, že něco takového ještě někdy uvidí na vlastní oči…

Projekt vzkřísil Viktor Babarikin

Téměř přesně po dvaceti letech mají tu možnost i v Česku. Po dlouhé době se této výzvy chopil renomovaný běloruský dirigent Viktor Babarikin. Mnozí jiní se obávali pustit se do tak náročného úkolu, jako provést skladby Metalliky se symfonickým orchestrem, ale Babarikin je pro tento nápad tou správnou osobou. Jako jeden z mála dirigentů má rád rockovou a metalovou muziku – a rozumí jí. Za jeden z nejzajímavějších jeho počinů v této oblasti lze jistě považovat spolupráci s legendárními Scorpions.

V úterý se rozezní hity v Zoner Bobyhall

Po dlouhých přípravách, které zahrnuly aranžování, zkoušky orchestru i light design, byla Metallica Show S&M Tribute with a Symphony Orchestra připravena představit se divákům. V úterý 26. března se její tóny rozezní i v důstojném prostředí brněnské Zoner Bobyhall. Uslyšíme klasické hity jako Nothing Else Matters, Enter Sandman či Master of Puppets. Kapela složená z profesionálních hudebníků, symfonický orchestr pod uměleckým vedením „rockera mezi dirigenty“ a ohromující show – to je „Metallica Show S&M Tribute with a Symphony Orchestra“. Buďte při tom také.

Několik vstupenek je ještě v prodeji, koupit je můžete třeba na webu vstupenkyprovas.cz.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Facebookový profil Metallica Show S&M Tribute with a Symphony Orchestra

 

Napsat komentář