Učitelé technical death metalu Suffocation a rakouský black metalový rituál Belphegor v Brně a Ostravě

Američtí Suffocation, kteří patří mezi špičku svého žánru, se k nám po krátké odmlce opět vracejí. Na loňském Obscene Extreme při jejich setu vířil prach, lidé létali vzduchem a pod pódiem to vypadalo jako obří mraveniště. Jako support si na toto turné přizvali rakouské kultovní Belphegor, kteří jsou známí svou kontroverzní pódiovou show a démonickými tématy, jež si opravdu nezadají se kdejakým náboženstvím.

Suffocation mají domov v New Yorku

Suffocation pocházejí z New Yorku a jejich vznik se datuje do roku 1988. Jejich diskografie čítá 8 alb, z nichž nejnovější je předloňské …of the Dark Light. U nás koncertují celkem často, posledně zahráli na 20. ročníku festivalu Obscene Extreme a objevili se i na Metalgate Czech Death Festu, stejně tak i několikrát na Brutal Assaultu.

Jsou považováni za průkopníky technical death metalu a i přes časté obměny v obsazení kapely jsou to stále Suffocation tak, jak je známe už od průlomové první desky Effigy of the Forgotten (1991). V letech 1998 – 2003 byla kapela neaktivní. Nedávno došlo ke změně na postu zpěváka, kdy jediný původní člen Frank Mullen opustil kapelu, aby se mohl soustředit na svoji novou práci, a byl vystřídán Rickym Myersem.

 

Z Rakouska přijíždí Belphegor

Belphegor vznikli v Rakousku v roce 1991, název pochází ze jména démona. Kdo byl na loňském Brutal Assaultu, jistě si vzpomene na vskutku hrůzostrašnou scénografii, kdy stojany na mikrofony tvořily kraví páteře, na kterých ještě navíc viselo tlející maso. Stačilo projít pár metrů kolem toho, a člověku bylo – no jistě víte na co.

Všichni čtyři členové jsou velcí sympaťáci, nemají problém se s kýmkoliv vyfotit, i když jsou ještě „zmalovaní“. Baskytaru navíc obstarává jediný Čech v kapele, známý pod pseudonymem Serpenth. Jediným původním členem je frontman Helmuth Lehner. Dosud nahráli 11 alb, to nejnovější s názvem Totenritual vyšlo před 2 lety.

 

Brno i Ostrava uvidí celkem pět kapel extremního metalu

Můžeme se těšit ještě na nizozemské God Dethroned hrající black death, norskou black metalovou kapelu Nordjevel a švýcarské deathmetalisty Darkrise. Každopádně se můžeme v neděli 21. dubna potkat na brněnské Melodce a ve čtvrtek 25. dubna v ostravském klubu Barrák. Těšit se můžeme na pořádnou nálož extrémního metalu, která vás rozhodně nenechá stát na jednom místě. Vstupenek je stále dostatek.

Text: Mates Šimek

Foto: Facebookový profil kapely Belphegor

Napsat komentář