DESmod zahrál ve vyprodaném klubu Garage v Ostravě

Kapela DESmod je stálicí nejen na slovenské hudební scéně, ale můžeme říci, že i v České republice je zavedeným a uznávaným pojmem. Koncertuje zde již několik let, a za tu dobu si vybudovala poměrně širokou fanouškovskou základnu. Minimálně v Ostravě tomu tak je, což se také potvrdilo ve čtvrtek 4. dubna v Ostravě-Martinově. Kapela již poněkolikáté vyprodala kultovní klub Garage.

Předkapela Marian&333

Podobně jako mnoho ostatních i DESmod dává šanci nejrůznějším kapelám představit se v roli předskokana. Úderem osmé hodiny na pódium vystoupila kapela Marian&333. Jejich úkolem bylo rozproudit zábavu a nažhavit fanoušky. A jak se jim to povedlo? Směsice melodického rocku s chytlavými texty v podání frontmana Mariana a jeho kapely to zvládla obstojně. Texty, jak sám zpěvák prozradil, jsou vždy námětem nějaké všední situace ze života, se kterou se lidé mohou běžně setkávat. Posluchačům zahráli například novinku s názvem Bookface nebo starší písně – Exekutor, Láska na splátky a několik dalších.

Hlavní hvězdy večera

V klubu se podruhé setmělo a přišlo na řadu tajuplné intro. To dávalo všem fanouškům jasné znamení – koncert právě odstartoval. Na pódiu se postupně objevovali jednotliví členové kapely a jako poslední frontman kapely Mário Kuly Kollár. Protože jsou to praví rockeři, koncert začal pěkně ostře – vypalovačkou Nevrav mi aký som. Že jim nejsou cizí pořádné rockové songy, se ukazovalo dál písněmi jako Čierna diera, To nie je možné. V těchto kouscích vynikala zejména trojice kytaristů v podání Rasťa Tomana, Riša Synčáka a Dušana Minky. Do bubnů se s vervou sobě vlastní opřel Janko Škorec.

Ač je mnohdy v podobných hudebních kapelách vyzdvihován především zpěvák, na kterého je logicky nejvíc vidět, DESmod je kolektivní prací. Ve chvílích, kdy Kuly nezpíval, dával prostor vyniknout kytarovým riffům, které se díky tomu dostávaly do popředí. Skvěle to bylo vidno při instrumentální verzi Montyho čardáše a také Godfather (Krstný otec). Zazněli hity nové, jako například Chýbanie, Čierna ovca rodiny nebo aktuální singl Vŕba, ale došlo také na starší singly jako 100 rokov samoty, Na tebe závislý, Hemeroidy nebo Vyrobená pre mňa a mnoho dalších.

Unplugged okénko

Za zmínku stojí jistě i takzvané unplugged okénko, ve kterém zazněly tři písně s kytarovým doprovodem. Bylo zajímavé a neotřelé slyšet pomalé balady jako Za Tebou nebo Zhorí všetko čo mám jen s kytarami a guitalele. Plný dom je duet s českou kapelou Jelen. V Ostravě Jindru Poláka zastoupil klávesák Martin Redface Cibulka spolu s vokalistkou Martou Ďumbalovou. Jejich čeština by mohla důstojně konkurovat i rodilým mluvčím.

Během celého večera Kuly předváděl, že je nejen výborným zpěvákem s obdivuhodným hlasovým rozsahem, ale také dobrým bavičem. Jeho vtípkům a průpovídkám se fanoušci smáli a postaral se o to, že nálada byla dobrá během celého večera. Prakticky celý večer kapela dávala najevo, že je velmi dobře sehraná, že na pódiu i mezi nimi panuje pohoda a přátelství. Možná i to je klíčem ke stále stoupající popularitě v České republice, možná je to hudbou či chytlavými texty. Každopádně čtvrteční večer v klubu Garage DESmod potvrdil, že umí dělat poctivý rock i balady.

Text: Zuzana Žáková

Foto: archiv kapely

Napsat komentář