V pátek bylo královéhradecké Denoche plné Škworu

Další zastávkou kolotoče koncertů jarního Unplugged tour kapely Škwor byl v pátek královéhradecký klub Denoche. Kapela jede poprvé v životě akustické turné. Zároveň startuje další kapitolu své kariéry po loňských velkolepých oslavách dvaceti let existence.

Vstřícní pořadatelé otevřeli dřív

Už před otevřením sálu se venku utvořila menší fronta, které se pořadatelům zželelo a sál byl otevřen dřív, aby diváci nepromrzli. S dvacátou hodinou se vyprodaný a do posledního místečka zaplněný sál dočkal.

Skvěle sestavený setlist podpořil klavír a violoncello

Koncert odstartovala postava v kápi, která zapálila svíčky, a už se na fanoušky valil první song Pokřivenej pohled. Diváci se rozehřívali dál od pódia pomaleji, ale nakonec se to docela podařilo. Někteří fanoušci dokonce odzpívali s Petrem Hrdličkou celý koncert. Některé písničky jako Síla starejch vín, Hlídej ten ráj, Milionu hvězd se ptáš nebo Máme tu problém by se daly na setlistu akustického koncertu čekat. Ale poslechnout si pecky jako Kámen, Pohledy studený a další v této úpravě opravdu stojí za to. Navíc podpořeno klavírem v podání Filipa Vavřičky a hrou Marka Nováka, který na podiu bravurně krotí violoncello.

Atmosféra dávných dnů

I kulisy jsou zajímavé. Pověstné škwoří ohně se přesunuly do plechových barelů, nad pódiem se houpe starý lustr se svícemi. Svíčky jsou jednou z hlavních doplňků na pódiu. Rám obrazu a další drobnosti dotvářejí náladu akustického koncertu.

Čtyřnásobný přídavek

Po hodině a půl trvajícím vystoupení, kdy se po malé přestávce dostalo i na čtyři kousky jako přídavek, se večírek dostal do svého závěru. Jen škoda, že při předposlední písničce Milionu hvězd se ptáš se nepovedlo to, co na většině ostatních koncertů a svítící mobily byly vidět spíš sporadicky. Možná některým fanouškům při natáčení průběhu večera odešla baterie.

Těšíme se do Brna

Po krátkém oddechu se kapela přemístila k připraveným stolkům a neúnavně se podepisovala a fotila, dokud nebyli poslední fans uspokojeni. Nezbývá než se těšit na další dva vyprodané koncerty o nadcházejícím víkendu na brněnské Flédě.

Foto a text: Honza Švanda

Author

Napsat komentář