Majáles? Fujtajbl. Tohle je Majáles Hardcore!

Když se řekne Majáles ve smyslu festivalu, spousta z nás si určitě představí tisíce teenagerů kývajících se do překrásných rytmů hvězdných kapel. Ale co když se tahle muzika někomu příčí? V Kostelci nad Orlicí se v hlavách místních metalových nadšenců nedávno zrodil nápad vytvořit svým způsobem originální Majálesve tvrdší verzi.

Loňský první ročník přilákal mnoho vyznavačů tvrdé hudby a ještě více se jich jistě těší na druhý ročník, který se odehraje 10. až 11. května v areálu koupaliště v Kostelci nad Orlicí.

34 českých i zahraničních kapel na dvou pódiích

Žánrově je program velmi pestrý. Na své si přijdou příznivci punku, hardcore, thrash metalu, death metalu i rock’n’rollu. Během pátku a soboty se na dvou pódiích vystřídá 34 kapel jak z domácí scény, tak i řada zahraničních hostů, přičemž výkop je plánován na pátek 15:30 a v sobotu se začíná pěkně zvostra už v půl 10 dopoledne.

Na festivalu bude široký výběr piv

Areál je velmi rozlehlý a žízní tu rozhodně strádat nebudete. Připravených bude hned několik značek pivFaltus, Pivovar Rychnov nad Kněžnou, Mejto, Letohradský Jelen, Krakonoš, Kujebák, Clock, Pivovar Žamberk, Mordýř a Dašice. Komu by se snad chtělo spát a nestačilo mu sebou prostě plácnout někde na trávník, může si přes cestu z areálu v kempu postavit vlastní stan.

 

Majáles končil až další týden ve středu

Hudební produkce končí v pátek o druhé hodině ranní, v sobotu o hodinu později. Párty pak samozřejmě pokračuje dle vlastního zájmu. Minulý rok se celá tahle akce o pár dní protáhla, když se některým kapelám nechtělo domů a místo nedělního rána byla tečka za Majálesem napsána až v odpoledních středečních hodinách. To se samozřejmě může stát i letos – komu by se nechtělo v pondělí do školy, práce nebo na podobný „buzerplac“, může zde strávit ještě několik pěkných chvil.

Z pódia budiž, do koupaliště ne

Kdo by si chtěl skočit z pódia, není problém, proč se přeci nebavit bez hranic. Jenom, prosím vás, neskákejte do koupaliště, protože zatím nebude napuštěno, a pokud bude zrovna hrát něco deathmetalového, nemusíte to slovo v názvu brát až takhle vážně. Stánky s merchandise kapel a klasická festivalová kuchyně jsou samozřejmostí.

Přijede kapela až z Izraele

A to nejlepší na konec: z kapel se můžete těšit v sobotu třeba na legendární německé thrash metalisty S.D.I., rakouské Insanity Alert rovněž oplývající řízným thrash metalem uslyšíte hned první den, tedy v pátek. Zmínit musíme i pardubickou thrash metalovou bombu Streetmachine, pankáče Johnny Stalk a Do řady!, nebo třeba z dalekého Izraele pocházející crossover Black Sachbak a mnoho dalších.
Bude to jedna z prvních letošních metalových akcí pod širým nebem! Vstupenek je stále dost.

Text: Mates Šimek

Foto: Facebookový profil kapely S.D.I.

 

Author

Napsat komentář