Magmafest v Písku a Jihlavě: na povrch se dere kovově žhavá muzika

Magmafest dělá svému názvu čest: tak jako magma bublá v hlubině Země a na povrch se vylévá jako láva, tak i v jeho hlubinách bublá a dere se na povrch kovově žhavá muzika. Dvojfestival konající se každoročně na jaře v Písku a v létě v Jihlavě letos chystá vystoupení kapel Dymytry, Harlej, Horkýže Slíže či Krucipüsk.

 

Dvoudílný festival ohraničuje sezónu

Magmafest má mezi ostatními našimi festivaly jednu zvláštnost – je dvoudílný a svými termíny téměř ohraničuje festivalovou sezónu. Jarní termín se koná vždy třetí víkend v květnu v Písku, kde ho hostí amfiteátr letního kina. Prázdninový termín pak má za své dějiště Jihlavu, kam Magmafest přijíždí druhý srpnový víkend, taktéž do amfiteátru letního kina.

Letošní termíny jsou tedy 18. května a 10. srpna. Program bývá stejný, takže si fanoušci z Čech i Moravy přijdou na své (a že nejsou výjimkou ani tací, kteří zvládnou oba termíny).

Klasici i mladá generace muzikantů

Letos přijali pozvání pořádající agentury Magmakoncert festivaloví „klasici“ jako Harlej, Doga, Dymytry, Walda Gang, Krucipüsk či Alkehol. Na žánrově trochu odlišnější notu zahrají Plexis, Horkýže Slíže, Trautenberk. A nesmíme zapomenout ani na kapelu víceméně již ostřílenou, ale zároveň stále reprezentující nastupující mládí – Sendwitch. Začátek programu bývá vždy v poledne, končí se o půlnoci. Vstupenky můžete zakoupit v předprodejní síti Ticketstream.

 

Občerstvení i odpočinek

Důležitou stránkou každého festivalu je i zázemí. V areálu se můžete těšit na bohaté občerstvení, kryté stany s posezením i klidnější zákoutí pro odpočinek. Proto neváhejte první díl festivalu, který přivítá 18. května Písek se blíží.

Text: Sylva Kaplanová

Foto Magmafest 2018: Josef Beník

Napsat komentář