Accept se symfonickou podporou: Z Wackenu do Prahy

Někdo by mohl předpokládat, že nestoři německého heavy metalu po více než třiceti letech své hudební kariéry pomalu obrůstají mechem a pouze recyklují úspěchy své zlaté éry. Kdo ale dění kolem téhle kapely sleduje, ví, že tenhle předpoklad je od pravdy na kilometry vzdálen. Kolem Accept se totiž – slovy klasika – furt něco děje. Aktuálně přijede Accept do Prahy v doprovodu The Orchestra of Death, a v tomto složení vydají ze sebe to nejlepší, co obě tělesa spojuje.

Živé DVD z Wackenu s Českým národním symfonickým orchestrem

Své patnácté studiové album The Rise Of Chaos vydali Wolf Hoffmann a spol. 4. srpna 2017. Večer předtím odehráli ve Wackenu životní show před pětasedmdesáti tisíci návštěvníky tohoto kultovního německého festivalu. Deset písní dostalo orchestrální aranžmá a Accept si na jejich produkci pozvali na pódium Český národní symfonický orchestr pod taktovkou Jana Chalupeckého. Ze záznamu tohoto vystoupení vzniklo dvouhodinové koncertní DVD s názvem Symphonic Terror – Live at Wacken 2017 a do světa bylo vypuštěno v listopadu 2018.

 

Odchod Petera Baltese a oznámení turné

Konec roku 2018 však muzikantům připravil nepříjemné překvapení. Touhou po změně vysvětlil své rozhodnutí opustit kapelu její zakladatel, basák Peter Baltes. Ani toto oslabení však Accept nedostalo do kolen. Vypsali konkurz na baskytaristu a fanouškům zpříjemnili Vánoce oznámením “Symphonic Terror Tour 2019“.

Nový basák a nový vinyl

Letošní jaro pak zastihlo Accept v plném nasazení. Po přátelské výpomoci Daniela „Dannyho“ Silvestriho, byl na post nového basáka vybrán Martin Motnik. 19. března spatřil světlo světa zbrusu nový 7palcový vinyl (SP) s názvem Life’s A Bitch s novou titulní písní na straně A a singlem Restless And Wild z wackenského vystoupení na straně B. A v neposlední řadě – turné na rok 2019 dostalo velmi konkrétní obrysy.

 

Symphonic Terror Tour koncentruje to nejlepší z Accept a orchestru

Turné dostalo dlouhý název Accept and The Orchestra of Death – Symphonic Terror Tour 2019, který v sobě vlastně shrnuje to nejdůležitější. Kovaní heavymetalisté si po úspěchu wackenského vystoupení s českými symfoniky nejspíš řekli, že by bylo škoda vyhodit partitury s orchestrálními aranžemi po prvním a jediném použití, a tak si domluvili rovnou celou koncertní šňůru. Na turné je doprovází The Orchestra of Death posílený o houslistku světového věhlasu Avu-Rebekah Rahman. Odstartovali již 20. dubna v německém Wuppertalu a naplánováno mají celkem 13 zastávek po Evropě, Ukrajině a v Rusku. Své fanoušky lákají na kombinaci toho nejlepšího z historie Accept a originality The Orchestra of Death, slibují ohromující vizuální a hudební zážitky.

 

Rockovo-symfonické spojení se zastaví i v Praze

V Praze Accept a jejich doprovod přivítáme ve středu 15. května v pražském Kongresovém centru. Pár lístků ještě zbývá, tak s jejich nákupem neotálejte! Playlisty již odehraných vystoupení totiž napovídají, že se opravdu bude jednat o jedinečný zážitek. Vedle kultovních hitů Accept, jakými jsou např. Princess Of The Dawn, Ball To The Wall nebo Metal Heart totiž na koncertech zní i klasika z pera světových autorů vážné hudby. Takže je dost dobře možné, že spolu s Labutím jezerem od Čajkovského v Praze uslyšíme i rockovou Smetanovu Vltavu. A to byste si neměli nechat ujít!

Text: Magda Šotolová

Foto: Honza Švanda

Napsat komentář