Zemětřesení ve Slavkově u Brna: Exkluzivní open-air koncert s hosty

Země se zatřese i pod Slavkovem u Brna. Přesně tam se totiž bude konat jeden ze tří letošních exkluzivních open-air vystoupení projektu Zemětřesení. Kapela v původním složení BrichtaDoležalHenychSmetáček vystoupí 11. května v krásném prostředí zámeckého parku a bude mít s sebou řadu hostů z Česka i Slovenska.

Před 25 lety a dnes

Před pětadvaceti lety vzešla z hudební ankety Černá vrána o nejoblíbenější české hudebníky v jednotlivých oborech čtveřice vítězů. Aleš Brichta (zpěv), Miloš „Dodo“ Doležal (kytara), Vlasta Henych (basová kytara) a Štěpán Smetáček (bicí) již v té době byli respektovanými hudebníky ve svých kapelách. Po svém vítězství se však sešli, aby své vynikající umístění zhmotnili společnou prací. Repertoárem se jim staly písně Jiřího Schelingera, jehož nedokončenou desku Zemětřesení se rozhodli touto formou přivést definitivně na svět. Ta dala pak i název společnému tribute projektu.
V roce 2018 uspořádali při příležitosti pětadvacátého výročí Zemětřesení krátké turné, na kterém připomenuli tento projekt, ale také odkaz Jiřího Schelingera, který rádi znovu přiblížili mladší generaci. Úspěch tohoto turné byl tak velký, že pro rok 2019 se kapela exkluzivně dohodla se třemi open-air produkcemi na „přidaných“ vystoupeních, která mají být definitivní tečkou za projektem historicky první české supergroup.

Zemětřesení bude mít řadu hostů

11. května se tedy do Slavkova u Brna sjedou čtyři legendy české rockové hudby, aby zde spolu se svými hosty uspořádaly nezapomenutelný koncert. Mezi potvrzené účinkující patří Jaroslav Albert Kronek, Paľo Drapák, kapely 9. Planeta či Frozen Poppyhead. Koncert bude zároveň spojen s festivalem lokálních minipivovarů.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Petr Dio

Author

Napsat komentář