Deathmetalový večer v Semilassu vyvrhl ze svého nitra zajímavé kapely v čele s Hypnosem

26. duben byl brněnským svátkem death metalu. Uherskohradišťský deathmetalový kolos Hypnos vedený Brunem si pro úvodní zastavku Death from the East Eurotour 2019 vybral legendární klub Semilasso. Na jeho prknech se Bruno objevil po více jak 20 letech. Na letošní tour Hypnos vyrazili po boku ukrajinských smrtonošů Fleshgore, Revolt a Unfocused.

Živočišní Unfocused mají ženskou frontmanku

Jako první vystoupili Unfocused. Kytara, bicí a zpěvačka za mikrofonem. Kapela ukázala živočišný death/thrash, který bavil. Sálem se nesly skladby People of Gray, Agony Eternal, Severe Insomnia, Regressive Thoughts, Insult to Injury, Hyperplasticity a závěrečná Violent by Nature.

Revolt pálili ostrými

Po krátké přestávce se na pódiu objevili Revolt, výborně šlapající death, lehce načichlý polskými Vader. Tito mladíci velice zaujali. Jejich vystoupení mělo sílu, dravost, energii. Mezi desítku smrtících kulek patřily střely We Are Demons, Sin, Remorse, Explosive Ground nebo Icon of Wrath. Vřele doporučuji poslech a návštěvu jejich koncertu.

Fleshgore pustoší zemi už skoro dvacet let

Třetí zahráli Fleshgorebrutaldeath metalová hydra nesoucí na svém hřbetě sedm studiových alb a dvě EP, poslední z minulého roku. Brněnský koncert otevíraly hned úvodní dvě skladby z tohoto EP, Godless a Forgiveness. Kapela z Kyjeva pustošící zemi od roku 2000 předvedla, jak nádherně zní brutalita. Ke dvěma flákotám z novinky přihodila další krvavé zářezy jako Ministry of Fear, Infernal Earth, Crackdown, Obtrusion, The Modern Art of Slavery a další.

Hypnos je bílou vránou na české metalové scéně

Vrcholem výborně rozjetého večera byla tuzemská deathmetalová stálice Hypnos. Potemnělý sál, kouřové sloupy a barevná světla protnul přílet bílé vrány v podání Bruna. Kytarové duo Vlasa a Canni poháněno Satarothem za bicími fanouškům naservírovalo tvrdé riffy i melodické pasáže skladeb The Whitecrow, Inverted, One Flesh, One Blood, Get Inspired By the Light, Burning Again, In Blood We Trust a další, které prořezávaly vroucí kotel pod pódiem. Rozpálení fans si svým nekončícím potleskem vysloužili bonus v podobě kultovní deathmetalové lahůdky. Pár fotek, podpisů, a páteční „večer smrti“ pomalu uléhal ke spánku.

Foto a text: Petr Šváb

Napsat komentář