Kabát zanedlouho odstartuje své oslavy třicetin „Po čertech velkým turné“

Kabát již třicetiletý

Kapela Kabát se chystá na velkolepé oslavy 30 let existence. V letošním roce odehraje exkluzivní turné s názvem Po čertech velký turné, skládající se z pěti velkých výročních open-air koncertů konaných od června do září.

Turné je nástupcem dvou proběhlých výročních koncertů odehraných v letech 2009 a 2014 v Praze na Vypichu pod názvem Po čertech velkej koncert a před 75.000 lidmi. Toto místo zůstalo s kapelou již jednou provždy spjaté, ale tentokrát si kapela přála přiblížit se svým fanouškům po celé republice a v různých termínech, a také mít pro publikum širší prostory než poměrně úzkou plochu areálu na Vypichu. Zazní výběr největších hitů kapely za uplynulých třicet let, samozřejmostí je vizuální pódiová show a vynikající zvuk.

Z Teplic na stadiony v nezměněné sestavě

Rocková kapela Kabát vznikla v Teplicích v roce 1983. Pozoruhodné je, že po celých třicet let od roku 1989 hraje v nezměněné sestavě, kterou tvoří Pepa Vojtek (zpěv), Tomáš Krulich (kytara), Ota Váňa (kytara), Milan Špalek (baskytara), Radek Hurčík (bicí).

První léta existence kapely byla ztížena postupnými odchody některých členů na vojnu, postupně se však kapela hrající přímočarý rock s nekompromisními i vtipnými texty stávala stále známější a dávno přerostla hranice regionu. Minimálně od poloviny 90. let se etablovala v jednu z nejpopulárnějších rockových skupin u nás, pravidelně vítězila v žebříčcích popularity a na koncerty chodilo stále více lidí. Jak se jednotliví členové dostávali do středního věku, vyzrávala i tvorba kapely včetně velmi zdařilých textů Milana Špalka. Dnešní Kabát nabízí na svých halových a stadionových koncertech i festivalových vystoupeních poctivou muziku i technicky špičkovou pódiovou show, a nebojí se klást si stále vyšší cíle.

Vstupenky můžete koupit na webu Kabat.cz, Ticketportal.cz a TicketLive.cz.

Text: Sylva Kaplanová, Foto: Honza Švanda

Termíny turné

01. 6. Brno – FC Zbrojovka Brno
05. 6. Bratislava – Tehelné pole
08. 6. Ostrava – Dolní Vítkovice
15. 6. Teplice – FK Teplice
22. 6. Praha – Eden Arena
14. 9. Plzeň – Amfiteater Lochotín

 

Napsat komentář