Zemětřesení ve Slavkově u Brna: Poslední samostatný koncert

Poslední samostatný koncert projektu Zemětřesení se uskutečnil 11.5. ve Slavkově u Brna. Další dva koncerty, ne však již takto dlouhé, se budou konat v rámci letních festivalů The Legends Rockfest Hořice a Topfest Nové Mesto nad Váhom. Rocksound byl samozřejmě ve Slavkově přítomen a přináší reportáž.

Přesunutí akce bylo správné rozhodnutí

Původně se měla celá akce konat v areálu zámeckého parku, ale vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí bylo rozhodnuto o přesunutí do prostor blízkého KD Bonaparte. Fanoušci to přijali s potěšením, neboť nechtěli riskovat, že zmoknou.

Proud fans na autogramiádě nebral konce

Odpolední program otevřeli Klauni z Balónkova (David Zbavitel). Jen škoda, že dětí nebylo více, jistě by si to užily. Hudební část večera zahájila 9. Planeta, formace z Chebu, která víc než dobře rozproudila fanoušky v sále. Poté vystoupila českobudějovická partička Frozen Poppyhead, a diváci se začali dostávat do varu. Následovala podpisová akce Zemětřesení a jejich hostů. Proud fans, kteří chtěli ulovit podpis nebo fotku, nebral konce.

Jednu píseň zabubnoval se Zemětřesením i pan starosta

Pak již byl čas na to, na co všichni nedočkavě čekali a kvůli čemu dorazili. Atmosféra byla od prvního hrábnutí do strun neskutečná, ať už v sále, či na pódiu. Hosté se střídali, fanoušci zpívali s kapelou a všech zhruba 500 návštěvníků bylo pro tento večer naladěných na stejnou vlnu – naprosto neskutečná atmosféra. Na jednu písničku si za bicí sedl i pan starosta Slavkova Michal Bloudný (velký fanoušek Zemětřesení) a bylo vidět, že paličky nedrží v rukou poprvé.

Energie, energie

Nakonec kapela přidala další songy, kdy zpívali nejen všichni hosté, ale opět i celý sál. Energie byla tak elektrizující a nabíjející, že jsem ještě hodně dlouho po příjezdu domů nemohl usnout a pořád se v hlavě vracel k jednotlivým částem skončeného večera. Je mi trochu smutno z toho, že Zemětřesení už nebudu moci nikdy zažít, ale na druhou stranu jsem vděčný, že jsem mohl být přítomen. Když jsem během celého odpoledne a večera mluvil s fanoušky i muzikanty, slyšel jsem jen, jak si to všichni bez rozdílu užívají a jak neskutečná energie v sále je. Po koncertě byla v šatně vidět na borcích únava, protože na pódiu skoro vypustili duši, dali do vystoupení všechno, ale zároveň z nich čišela spokojenost a hrdost, že se večer takhle povedl.

Zemětřesení: Aleš Brichta (zpěv), Miloš Dodo Doležal (kytara), Vlasta Henych (basa), Štěpán Smetáček (bicí)

Hosté: Jaroslav Albert Kronek (ex Alband, Kern), Palo Drapák (ex Metalinda), Roman Izzi Izaiáš (Doga), Tomáš Hradil (Trezor)

Text: Alois Šlesinger, Sylva Kaplanová

Foto: Alois Šlesinger

Napsat komentář