Motákfest v Třeběticích u Dačic: od folkových tónů po punkrock

Devátý ročník multižánrového festivalu s názvem Motákfest je minulostí. Akce se konala již tradičně v Třeběticích u Dačic o druhém červnovém víkendu a Rocksound vám z ní přináší fotoreport.

Od poetického folkrocku Mňágy a Žďorp po krkonošský humor Trautenberku

Sobotní poledne bylo chvílí, kdy se otevřely brány areálu a první návštěvníci se hrnuli ke stánkům a zabírali si místa u pódia. Na pódiu se střídaly kapely Mňága a Žďorp, Trautenberk se svojí tradiční show s „Aničkou“, Rimortis, Zakázaný ovoce, Dukla VozovnaJaksi Taksi, ostravský Malignant Tumour, Queens of Everything, Fast Food Orchestra, Harlej a další. Jediný zádrhel při vystoupeních prožil Malignant Tumour, kterému při vystoupení vypadl proud, a než se podařilo závadu odstranit, bavil přítomné svým vystoupením a hrou na španělku vietnamský kuchař Tonda. A nutno podotknout, že se tohoto úkolu zhostil se ctí.

Vystupovalo se i v přístřešku pod areálem

Zázemí pro fanoušky je další důležitou stránkou festivalu, kterou zvlášť v dnešní dobe již nelze opomíjet, neboť fanoušci si zvykli na určitý servis. Za vše, co je na Motákfestu v této oblasti možné pochválit, jmenujme jednu legrácku: Dobrý nápad byl, že v přístřešku pod areálem, kde se dalo najíst a posedět, bylo malé pódium, kde občas obšťastňovala hosty svým vystoupením partička s názvem Brutální jahoda.

Motákfest je sympatickým menším festivalem, kde uslyšíte dobrou a zajímavou muziku více žánrů, ale kde po vás nebude každou chvíli někdo šlapat. Příjemná rodinná atmosféra přispěla zajisté ke zdaru celé akce.

Foto: Honza Šindelář, text: Honza Šindelář, Sylva Kaplanová

Author

Napsat komentář