Nové lyric video Sabatonu The Red Baron: kapele záleželo i na závitech šroubků na letadle

Když se řekne Sabaton, je nám jasné, že půjde o další příběh z válečné historie vložený do hudby. Nejinak je tomu i v případě singlu The Red Baron. Lyric video ke skladbě z chystaného alba The Great War se točilo a produkovalo v Česku.

Červený Fokker zaujal kapelníka Sabatonu

The Red Baron je přezdívka slavného německého stíhacího pilota první světové války Manfreda von Richthofena. V Česku v majetku letky z Jehnědí se nachází dokonalá replika jeho neméně slavného válečného stroje, červeného Fokkera. A právě ta zaujala kapelníka Sabatonu Pära Sundströma natolik, že chtěl toto letadlo mít v novém lyric videu.

Sabaton kladli důraz na detaily

„Pär mě oslovil, zda bych se nemohl s majiteli letadla spojit a domluvit natáčení. Nemusel mě dlouho přemlouvat, okamžitě jsem si jeho nápad a letadlo zamiloval. Pär nechtěl, aby se Fokker pohyboval ve vzduchu. Naopak toužil zachytit letadlo v klidu, jakoby krátce po přistání, a hlavním cílem tak bylo zaměřit se na co nejmenší deatily letadla. K tomu si vyžádal kameru s vysokým 4k rozlišením, aby vynikly například i závity šroubků,“ vypráví o natáčení a procesu produkce David Havlena z tvůrčí skupiny HDart.
A výsledek? Na ten se můžete podívat níže:

Text: David Havlena, Sylva Kaplanová, foto: Magda Šotolová

 

Napsat komentář