Topfest v Novém Mestě nad Váhom už za dva týdny: Slash, Zemětřesení, Hands Like Houses či Apollo 440 rozpálí areál na Zelené Vodě

Již za dva týdny můžeme oslavit začátek prázdnin v areálu na Zelené Vodě v Novém Mestě nad Váhom se Slashem, Great Malarkey, DESmodem, Deez Nuts ci Zemětřesením. Nedaleko hranic s našimi slovenskými sousedy se totiž 28.-29. června už pošestnácté koná Topfest, který opět přilákal zajímavá jména české, slovenské i mezinárodní scény.

Slash a Myles Kennedy: spojení géniů hlasu a kytary

Černé kudrny, cylindr a kytarová ekvilibristika. Tak známe Slashe snad od chvíle, co se narodil. Po odchodu z Guns’N’Roses (v roce 2016 se do obnovené sestavy vrátil) se naplno projevilo, jak dobrým je nejen kytaristou, ale i autorem. Postupně si postavil několik kapel, z nichž nejúspěšnější byl Velvet Revolver. Pak ale udělal geniální tah – spojil se s jedním z nejzásadnějších hlasů současné rockové hudby, Mylesem Kennedym. Někdejší vystudovaný učitel kytary se později prosadil především jako zpěvák, neboť s takovým hlasovým materiálem, jakým Mr. Kennedy disponuje, to ani jinak dopadnout nemohlo. Se společným projektem Slash, Myles Kennedy & The Conspirators již pár let brázdí světová pódia a nyní míří také na Topfest na Slovensko.

Zemětřesení exkluzivně: Jediný a poslední open air koncert na Slovensku

Projekt Zemětřesení je jedinečným zjevem na naší scéně. Poté, co se na začátku 90. let sešli čtyři mistři svého oboru (Aleš Brichta – zpěv, Miloš Dodo Doležal – kytara, Vlasta Henych – baskytara, Štěpán Smetáček – bicí) jako vítězové hudební ankety Černá vrána, rozhodli se dát svému vítězství i konkrétní společnou podobu. Východiskem se jim stalo nedokončené album Jiřího Schelingera Zemětřesení a jeho repertoár obecně. Písněmi ztvárněnými ve svém osobitém podání uctili jeho památku a zároveň pomohli předat Schelingerův hudební odkaz další generaci. Po 25 letech od tohoto počinu uspořádali loni na podzim krátké turné, jež mělo takový úspěch, že se pánové dohodli exkluzivně ještě se třemi open air scénami na vystoupení v roce 2019. Topfest je jednou z nich. Při těchto třech open air akcích se zároveň o poslední příležitost vidět projekt Zemětřesení live. Pánové dokonce slíbili fanouškům autogramiádu, takže si nenechte ujít možnost setkat se se svými oblíbenci.

Na Slovensko se sjíždějí špičkové kapely z celého anglicky mluvícího světa

V pestrém programu dvou festivalových dnů vystoupí plejáda českých a slovenských kapel, a dojde i na pár zahraničních. Za všechny stojí za to zmínit například bláznivou východolondýnskou partu The Great Malarkey či australsko-americké party-hardcoreové Deez Nuts či britskou legendu Apollo 440 pohybující se na hranici rocku a elektronického big beatu. Jejich největší hit Stop The Rock známý z filmu 60 sekund zazní samozřejmě i na Zelené Vodě. Přijede i největší australský hudební vývozní artikl – kapela Hands Like Houses. Předchází je pověst, že je lepší je jednou vidět, než stokrát slyšet. Na vystoupení na Topfestu se těší o to více, že se do Evropy a konkrétně na Slovensko dostanou hrát málokdy.
Svou slovenskou domovinu budou zastupovat populární Horkýže Slíže, neméně populární DESmod, punkrockeři From Our Hands či zpěvák Lukáš Adamec. Z Česka přijedou Doctor P. P. či Circus Brothers.
Vstupenky jsou dostupné v síti Ticketportal.sk.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Petr Dio

 

Author

Napsat komentář