Magmafest – klasika rockové a metalové scény v jednom dni v letním kině v Jihlavě

Magmafest je dnes již etablovaným festivalem, na jehož pódiích se každoročně objevují nejznámější tváře české a slovenské rockové scény. Jedná se o dva dny v roce, kdy se rockeři scházejí, aby tento svátek společně oslavili. Festival se každý rok koná tradičně na dvou místech, ve městě Písku v polovině května a v Jihlavě v polovině srpna. Jedná se tedy o „dvojfestival“, který v Písku zahajuje festivalovou letní sezónu a v Jihlavě předznamenává její konec. Nyní je tedy čas vyrazit 10. srpna do Jihlavy do areálu letního kina.

Hlavní hvězda Dymytry, populární Horkýže Slíže, Walda Gang…

Agentura Magmakoncert připravila pro Jihlavu speciální program. Jako hlaavní hvězda totiž přijali pozvání maskovaní Dymytry. Kapela s frontmanem Janem „Protheem“ Macků je v současnosti těsně před vydáním nové desky Revolter. Album navíc chtějí Dymytry na podzim podpořit turné se třinácti zastávkami po celé České republice a Slovensku. Můžeme se tak zaručeně i na Magmafestu těšit na hity jako je Strážná věž, Média či novější Pravda a lež.

Vedle hlavní hvězdy se představí slovenští Horkýže Slíže, kteří jsou českému publiku také velmi blízcí. Jejich punk rock s vtipnými proslovy a komediální show rozhýbe jihlavské publikum už poněkolikáté. Nesmíme opomenout ani Walda Gang, kteří jsou populární díky svým předělávkám skladeb zpěváka Waldemara Matušky či jiných interpretů. Kapelu navíc nedávno zasáhla smrt zakládajícího člena Vládi Šafránka, který zemřel ve věku 46 let loni v září. Na jeho místo nastoupil již před časem Miro Šmajda. Pódium letního kina také rozpálí také osvědčené festivalové stálice jako Alkehol, Trautenberk, Krucipüsk, Aleš Brichta a další interpreti.

Vše, co potřebuje pro příjemné prožití festivalu: zázemí a vstupenky

Mimo hudební produkci bude v areálu přichystáno mnoho stánků s občerstvením, nápoji, kávou či zákusky. Pohodlí pro návštěvníky zajistí kryté stany s posezením a klidná zákoutí pro odpočinek. Vstupenky na festival zajišťuje předprodejní síť Ticketstream za cenu 430 Kč.

Text: Šárka Vlachová, foto: Josef Beník

Napsat komentář