Helloween: na novém DVD, live CD i v klipu se opět spojily všechny dýně

Helloween

V prosinci loňského roku Helloween zakončili v Hamburku své patnáctiměsíční Pumpkins United World Tour, poté co – řečeno slovy strohé statistiky – ve 32 zemích na třech kontinentech potěšili na 69 koncertech více než milion svých příznivců. V říjnu vydají live DVD, CD a vinyly se záznamem vybraných koncertů. Již nyní ale vypustili ochutnávkový videoklip nazvaný – jak jinak – Pumpkins United.

U Helloween se „vaří“ nová deska

Nápad okořenit toto turné spoluprácí s bývalými a fanoušky stále zbožňovanými členy kapely – Kaiem Hansenem a Michaelem Kiskem – se ukázal jako geniální. V písních, přearanžovaných pro dva zpěváky, Kiske a Deris dojímali tak, že i dlouholetí a otrlí fanoušci potají zamačkávali v koutku oka slzy dojetí. A letos Helloween potěšili své fanoušky hned dvakrát. Dle posledních informací se Michael Kiske vrátil do Helloween nastálo a všichni společně začali pracovat na nové studiové desce.

DVD z Wackenu, CD a vinyl z Prahy

A aby skvělá atmosféra jedinečného turné Pumpkins United neupadla v zapomění, od 4. října si budeme moci zakoupit jeho záznam. Pod názvem United Alive vyjdou DVD a Blu-ray nosiče se záznamem vystoupení United Pumpkins na kultovním mezinárodním metalovém festivalu Wacken v Německu, z koncertů v Madridu a brazilském São Paulu. Souběžně půjdou do prodeje taktéž live CD a vinyly pojmenované United Alive in Madrid s dvouhodinovým záznamem koncertu v Madridu a čtyřmi bonusovými tracky z vystoupení v São Paulu, na Wackenu, v Santiago de Chile a – v Praze!

Nemusíte čekat do října: Klip Pumpkins United je k dispozici už teď

A aby Helloween neprodávali zajíce v pytli, na začátku srpna poslali do světa malou ochutnávku v podobě videoklipu k písni Pumpkins United. Jedná se o záznam jejich vystoupení ve Wackenu (srpen 2018), sledovaného davem 75 tisíc návštěvníků. U mikrofonu se střídají Andi Deris s Michaelem Kiskem, s refrénech je pak doplňuje i Kai Hansen. Kytaristé shodně krotí struny na ikonických Flying V kytarách (Sascha Gerstner – Dean Flying V, Michael Weikath – Gibson Flying V, Kai Hansen – Randy Rhoads/Karl Sandoval Polka dots Flying V) a rytmika Markus Grosskopf (basa) a Daniel Löble (bicí) jim zdatně sekunduje. Nechme na sebe zapůsobit kouzlo živého vystoupení s jedinečnou atmosférou, zmíněný videoklip pro vás připojujeme níže.

 

To nejlepší na závěr – trailer DVD United Alive

A aby toho nebylo málo, „Dýně“ právě zveřejnily i oficiální trailer ke zmíněnému DVD United Alive. Fanoušky na to upozornila agentura Pragokoncert, která sem vystoupení německých power/speedmetalových legend vozí. Pojďme se tedy ještě více ponořit do atmosféry živých koncertů ve znamení spojení kapely s bývalými členy – a třeba se i trochu dojmout.

Text: Magda Šotolová, Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda

 

Author

Napsat komentář