Volbeat se po roce vrací, tentokrát zahrají v nové hale O2 universum

Volbeat

Jedna z nejúspěšnějších dánských kapel, kombinující klasický heavy metal se starým dobrým rock ‘n rollem a rockabilly, to jsou Volbeat. Minulý rok se představili na královehradeckém festivalu Rock for People jako jedna z hlavních hvězd a tentokrát k nám zavítají v rámci turné k jejich novému albu Rewind, Replay, Rebound, což je jejich sedmý počin. Jejich koncert se bude konat v nově postavené pražské hale O2 universum 31. 10. 2019.

Do svých textů dávají příběhy

Volbeat vznikli v dánské Kodani v roce 2001. Kapelu založil zpěvák a kytarista Michael Poulsen poté, co rozpustil svoji první kapelu Dominus. Ta hrála death metal, to však Michaela dostatečně nenaplňovalo. Spolu s ním zde od začátku působí bubeník Jon Larsen. Michael disponuje příjemným vysokým hlasem, který je jako stvořený pro tématiku textů této dánské metalové party – krásné ženy, nešťastná láska a s ní spjaté příběhy, dále pak radosti života gangsterů a bohatých pánů, kteří se skrývají před zákonem a žijí krásami nočního života. Tímto se lehce distancují od textové stránky většiny svých žánrových kolegů, což jim nemálo přidává na originalitě a popularitě. Mezi po sobě následujícími alby lze najít i několik songů, které dohromady dávají příběh – příkladem je třeba skladba Danny and Lucy z jejich debutu, pojednávající o dvou milencích, kteří zemřou při autonehodě. Na ní navazuje song z následující desky s názvem Mr. & Mrs. Ness, který je o oznámení této smutné noviny rodičům zemřelé Lucy.

 

Největší hity

Všechna doposud vydaná alba od Volbeat byla v jejich domovské zemi oceněná zlatou deskou, což se povede opravdu málokomu. Beyond Hell / Above Heaven se dokonce dočkalo platinového ocenění i v několika dalších evropských státech. Mezi největší hity Volbeat patří nepochybně Lola Montez pojednávající o irské tanečnici či Still Counting, která vysílá jasný vzkaz všem lhářům a zrádcům, že jim jejich hříchy neprojdou jen tak. Nebo například Lonesome Rider o vojákovi, který se vrací z války ke své milované. Netuší, že mezitím zemřela a snaží se zavést smrtku za ním, aby se opět shledala se svým drahým. Tady si s Volbeat zazpívala pohledná kanadská zpěvačka Sarah Blackwood.

Hráli s Metallicou, Anthrax i Nightwish. Teď jedou sami jako headlineři

Volbeat zkrátka táhnou a jejich koncerty bývají velmi často vyprodané. Ne nadarmo si toto uskupení vybrala jako předskokana před dvěma lety Metallica na svém americkém turné. Před čtyřmi lety jeli šňůru s thrashmetalovými Anthrax a v roce 2009 zase předehrávali finským Nightwish při turné k jejich desce Dark Passion Play. Tentokrát ovšem jedou své vlastní turné v roli headlinera a jako support jsou připraveni američtí Baroness a kanadské trio Danko Jones.

Text: Mates Šimek, foto: archiv kapely

 

Author

Napsat komentář