Jethro Tull’s Martin Barre & Band přiveze do Prahy a Ostravy klasický rock

Martin Barre

Hned dvakrát vystoupí na podzim v České republice Jethro Tull’s Martin Barre & Band. Vynikající kytarista a jedna z tváří kapely Jethro Tull přiveze klasický rock z britských ostrovů.

Večer blues, rocku…a Jethro Tull

Martin Barre k nám přijede se svým vlastním projektem Jethro Tull’s Martin Barre & Band, a to 15. října do Paláce Akropolis v Praze a 16. října do ostravského klubu Garage. V programu nazvaném An Evening of Blues, Rock, and Tull nabídnou vlastní autorskou sólovou tvorbu, ale také některé hity Barreho domovských Jethro Tull, které fanoušci zajisté rádi znovu a znovu uslyší.

Jedna z opor kapely pojmenované po vynálezci secího stroje

Martin Barre byl jedním z hlavních představitelů progressive folk-rockové legendy Jethro Tull, která pomáhala formovat rockovou muziku v 60.-70. letech, a zároveň do ní přinesla folkové vlivy. Zajisté si vzpomeneme na charakteristický zvuk flétny frontmana Iana Andersona, který ji provázel a podle kterého ji poznají i ti, kdo této muzice příliš neholdují. Své zvláštní jméno si kapela zvolila podle britského agronoma z období přelomu 17.-18. století, vynálezce secího stroje.

Spolupracoval s McCartneym, Collinsem i Hendrixem

Barre měl v kapele na starosti šest strun a svým kytarovým uměním přispěl ke zdaru všech desek Jethro Tull kromě té první. Během své hudební kariéry měl to štěstí spolupracovat s takovými jmény jako Paul McCartney, Phil Collins či Jimi Hendrix. V polovině října budeme tedy bezpochyby svědky jedinečného koncertního zážitku opravdového kytarového mistra a jeho kapely. Koncert pořádá agentura Pragokoncert, vstupenky koupíte na webu mastersofrock.cz.

Text: Sylva Kaplanová, foto: web: martinbarre.com

 

Author

Napsat komentář