Kabát pro jednou vymění velké pódium za klubové prostředí v Sonu

Pepa Vojtek, Kabát

Kabát patří mezi nejpopulárnější české rockové skupiny. Proto není žádným překvapením, že si pro své koncerty vybírají stadióny a jiné velké koncertní plochy. Tentokrát si však dopřejí komornější atmosféru.

Vysoce moderní prostředí v Sonu

Místem dění bude brněnský klub Sono. Právě do něj Kabáti v úterý 10. prosince přivezou velkou pódiovou show, svou typickou živelnost a skvělý zvuk.
Tento klub, který patří mezi nejmodernější svého druhu ve střední Evropě, má kapacitu zhruba 1200 lidí. Jeho součástí je i hotel, podzemní parkoviště a restaurace. Pro společenské akce a události je tento klub tedy jako stvořený.

Od thrash metalu ke country, od country do rocku

Během 30 let kapely vyšlo 11 studiových alb, tím posledním je prozatím Do pekla do nebe z roku 2015. Příštím rokem by měl spatřit světlo světa jeho následovník. První dvě desky Má ji motorovou (1991) a Děvky ty to znaj (1992) by si potykaly i s thrash metalem, následující Colorado zase s country hudbou. Když vezmeme v potaz veškerou kapelní tvorbu, jsou velké rozdíly mezi začátky a mezi novějšími věcmi. Stále jsou to však staří dobří Kabáti, tak jak je většina z nás zná a má ráda.

Megakoncertů bylo mnoho, zkusíme pro jednou změnu

Kabáti už prolomili mnoho milníků. Z těch kapacitních určitě stojí za zmínku jejich Po čertech velkej koncert II z roku 2014 na pražském Vypichu, kde vystoupili v rámci oslav ke 25 letům kapely. Tuto událost navštívilo podle oficiálních zdrojů na 75 000 lidí, a jenom stavba pódia zabrala technickému týmu celých 12 dní tvrdé dřiny.
Jejich koncert v brněnském Sonu tedy bude vcelku nevšedním zážitkem, což s sebou pro zájemce přináší v podstatě nutnost pořídit si vstupenky co nejdříve – půjdou určitě rychle na odbyt. Předprodej začal již v pátek 18. října v 11 hodin dopoledne.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda

Author

Napsat komentář