Pozor změna: Kataklysm zahrají ve Zlíně v Masters of Rock Café

Kataklysm

Kataklysm jedou na plné obrátky, zub čas se na nich ale nijak nepodepsal. 30. listopadu opět přijedou i k nám. Ve Zlíně je bude hostit nikoli Sportovní hala Datart, jak bylo předesláno, ale Masters of Rock Café.

Do Zlína s aktuální deskou

Kataklysm k nám jezdí celkem často. Minulý rok jsme je u nás přivítali hned dvakrát – na srpnovém festivalu Rock Heart a v říjnu v Masters of Rock Café spolu s další veličinou svého žánru, švédskou mlátičkou Hypocrisy. Nyní přijíždějí v rámci svého turné MTV Headbangers Ball.
Tentokrát se můžeme těšit i na songy z nového alba Meditations. To vyšlo minulý rok a je již třináctým počinem této drsné skvadry. Už na Rock Heartu nám Kataklysm připravili ochutnávku v podobě několika songů jako Narcissist, Outsider nebo Guillotine.
Je třeba dodat, že za své předešlé album Of Ghosts and Gods obdrželi ve své zemi cenu Juno Award v kategorii heavy metal, jejíž hodnota je pro mnohé srovnatelná s cenou Grammy.

V textech války, v klipech krev a násilí

Od úplných začátků se s kapelou drží frontman Maurizio Iacono (dříve hrál i na basu) a kytarista Jean-Francois Dagenais. Dle jejich slov se na jejich tvorbě silně podepisuje vliv kapel jako Slayer, Anthrax, Napalm Death, Obituary nebo Carcass, a sami jsou inspirací pro mnoho mladších metalových kapel. Podíváme-li se do novější tvorby, mnohdy můžeme postřehnout mísení death metalu s thrash metalem.

V textech se zabývají rozličnými válkami a jinou historií. A i přes absenci druhé kytary, kterou mnozí znalci považují v tomto žánru za nezbytnou, neztrácí kapela nic na svém projevu. Při jejich hromující tvrdé muzice to pod pódiem jenom vře, protože tohle je zkrátka hudba, která nenechá jednoho stát na místě. Co se videoklipů týče, rozhodně se do toho nepouštějte, pokud se bojíte krve a násilí. Nemusel by vám udělat dobře například klip na song Elevate z alba Waiting For the End To Come (2013), který si tyká se zombie apokalypsou.

 

Pěkně ostrý support

Před Kataklysm nám rozproudí krev ještě několik dalších tematických metalových uskupení: američtí deathcoreoví Whitechapel, techničtí deathmetalisté Fleshgood Apocalypse a britská parta Dyscarnate.

Změna místa konání: Masters of Rock Café

Tento deathmetalový večer se uskuteční 30. listopadu ve zlínském Masters of Rock Café. Sem byl koncert přesunut z dříve avizované Sportovní haly Datart. A kdo by snad neznal toto místo vyzdobené artefakty od slavných hvězd? Takový člověk mezi českými rockovými a metalovými fanoušky asi ani není. Datum vychází na sobotu, takže hoďte za hlavu veškeré pracovní či školní povinnosti a doražte si pořádně zapařit. Vstupenky na akci jsou stále ještě ke koupi na webu: mastersofrock.cz.

Text: Mates Šimek, Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda

Napsat komentář