Alia Tempora tvrdí v novém klipu: Hateři štěkají, ale nekoušou

Markéta Hrazdirová (Morávková), Alia Tempora, Masters of Rock 2019

Brněnští rodáci Alia Tempora znovu začali vystrkovat růžky – či jeden roh? Jejich letošní hudební rok se nese na vlně novinek: album sklízející úspěchy na všech frontách a videoklip, který nese zvláštní poselství.

Efekt vážky

Alia Tempora má za sebou vydařené léto, které zahrnovalo koncerty po republice i v zahraničí. Z těch tuzemských má pro kapelu možná největší význam vystoupení na Masters of Rock, kde zastoupili německé To The Rats and Wolves, kteří svůj koncert zrušili.
Nyní se Alia Tempora soustředí převážně na propagaci svého nového alba. Jeho předzvěstí byl už loni singl Humanity, ve kterém se představili noví členové a který udal směr, jakým se kapela chtěla vydat do budoucna. Novinka nese název Dragonfly Effect a spatřila světlo světa na konci září.

Armáda jednorožců a růžová

Podíleli se na něm i samotní fanoušci, které zpěvačka Markéta Hrazdirová (Morávková) velmi ráda nazývá Army Of Unicorns. A ještě aby ne, kariéra kapely je totiž postavena na kombinaci zdánlivě nespojitelného – jednorožců, duhové barvy a metalu. Že byste tuhle kombinaci považovali za šílenou? V případě Alia Tempora je opak pravdou a tohle kombo jim vychází na výbornou. Růžová barva je jejich poznávací znamení, a navíc zdobí i vlasy samotné Markéty.

Hateři: štěkají, ale nekoušou

Čerstvý videoklip Loser Like Me je věnován všem fanouškům, kteří se kdy potýkali se závistivci a tzv. hatery – lidmi, kteří vyjadřují svou nenávist vůči jiným osobám veřejně. Videoklip kapela natáčela na zmiňovaném vystoupení na letošním ročníku festivalu Masters Of Rock, na které vzpomínají v dobrém. „Skladba kombinuje prvky melodického metalu, energického dubstepu a popu. Je odrazem myšlenky nového alba Dragonfly Effect: Out of the Box. Text písně vede naše fanoušky k tomu, aby nebrali své hatery příliš vážně. Každý ví, že jen štěkají, ale nekoušou. I když vám často předhazují, že jste loseři, často chtějí být na vašem místě!“, vzkazuje fanouškům zpěvačka Markéta s kapelou.

 

Nováčci míří vzhůru

Alia Tempora je v podstatě mladou kapelou existující několik pár let. Oficiálně fungují od roku 2011 a první album vydali v roce 2015 pod názvem Digital Cube. Už v té době o nich bylo slyšet, převážně díky spolupráci s kytaristou Delain, Timem Somersem. Jejich styl je často přirovnáván k Amaranthe, Delain nebo Lacuna Coil. Svou inspiraci pro texty a hudbu hledají i ve filmech. Jejich singl Mockingjay je inspirován příběhem postavy Katniss Everdeen z filmu Hunger Games. Svůj úspěch zaznamenali i v momentě, kdy si je samotní Amaranthe vybrali jako předskokany na turné. Kapelu nyní čeká několik koncertů po světě. Mají v plánu navštívit Anglii a Mexiko.

Nechte se nést na vlně růžového kousku světa s jednorožci

Je tedy více než jasné, že Alia Tempora má ještě co nabídnout. Můžeme se tedy těšit, co pro ně přichystá budoucnost – a co oni v budoucnu přichystají nám. Zatím mrkněte na videoklip a nechte se nést na vlně růžového kousku světa s jednorožci.

Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda

Napsat komentář