Speciální série koncertů Katapult na severu začíná již příští pátek

Katapult, Andy Budka, Olda Říha, Ondřej Timpl

Katapult si v rámci turné Zlatá kolekce naplánoval i koncerty ve třech městech spojených do speciální série „Katapult na severu“. Kdo bydlíte poblíž, neváhejte – zajisté dojde na moc pěkné kousky z tohoto alba.

Na severu se pojede „Hard“, „Fast“ i „Slowly“

Katapult pro nás připravil shrnutí své historie na výběrovém trojalbu Essential/Zlatá kolekce. Na třech discích nazvaných Hard, Fast a Slow můžeme najít výběr toho nejlepšího z jejich bohaté pětačtyřicetileté hudební kariéry. Katapult k tomuto trojalbu i koncertuje – turné Zlatá kolekce si kapela naplánovala právě na letošní podzim. Speciální série koncertů „Katapult na severu“ proběhne v první polovině listopadu. Katapult objede v rámci ní tři severočeská města – Most, Ústí nad Labem a Liberec.

1975: Katapult hlásí příchod na českou hudební scénu

Původní kapela frontmana Oldy Říhy měla název Mahagon, v roce 1975 přišel tehdejší bubeník Anatoli „Tolja“ Kohout s názvem Katapult. Pod tímto názvem se kapela během následujících desetiletích zařadila po bok nejúspěšnějších a nejprodávanějších českých rockových uskupení. I ten, kdo jinak rocku moc nefandí, zajisté zná hity jako Lesní manekýn, Já nesnídám sám, Někdy příště, Rok 2006, stěžejní písní pro všechny vojáky základní služby odloučené na dva roky od svých lásek se stala skladba Vojín XY hlásí příchod. Kapelu v roce 2009 stihlo neštěstí v podobě úmrtí hned dvou členů – tehdy na věčnost odešli bubeník Karel „Káša“ Jahn a baskytarista Jiří „Dědek“ Šindelář. Olda Říha nakonec překonal myšlenky na ukončení činnosti kapely a přijal dva mladé spoluhráče – Andyho Budku a Ondřeje Timpla.

Katapult jede dobýt sever

Dalších deset let tak Katapult pod jeho vedením dobývá sály – a dobude i ty na severu. Speciální koncertní série začíná již v pátek 1. listopadu v mosteckém KD Medůza, pokračuje 9. listopadu v Ústí nad Labem (Dům kultury) a 15. listopadu v Liberci v Lidových sadech. Tyto tři koncerty zajišťuje agentura ZP promo. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketstream. 

Podzimní termíny turné Katapult – On Tour 2019 „Zlatá kolekce“

01. 11. 2019 – KD Medůza, Most
02. 11. 2019 – KD Bezno, (Mladá Boleslav)
09. 11. 2019 – KD Ústí nad Labem
15. 11. 2019 – Lidové sady, Liberec
30. 11. 2019 – Futurum, Praha

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda

Author

Napsat komentář