GATE Crasher křtili, Kronkův Hrubín provětral překvapivé skladby

GATE Crasher

GATE Crasher pokřtili v brněnském klubu Sono své nové CD Mrazení. Zodpovědného úkolu se zhostil ten nejpovolanější: hudební legenda, pro niž je Brno domovem. Kapela chystá na podzim spoustu dalších koncertů.

Hanka & Veronique Trio: originalita je velkým plus

GATE Crasher si na svůj slavný večer pozvali speciálního hosta, který byl opravdu oživením více než speciálním. Už jen ten název: Hanka & Veronique Trio. Tady trošku nesedí ty počty, ne? A ještě ke všemu nastoupila na pódium nejdříve pouze jedna dáma. Postupně však přicházeli další…přidala se další slečna, pak cajonista… Někteří muzikanti vidí ve hře na tento zvláštní druh bicího nástroje sama pozitiva a výhody, jiní neopomenou realisticky dodat, že z posezení u něj mohou pěkně bolet záda. Tak či tak, téhle povedené partičce to spolu ladilo výborně. Originální tvorba, žánrově těžko zařaditelná, zpívaná i instrumentální. Nakolik se hodila k rockovému či až metalovému večeru, to už je další otázka, ale na druhou stranu – při jejich originalitě a velmi dobrém hudebním provedení proč ne.

Kronkův Hrubin Tady vládne

Jaroslav Albert Kronek je v Brně pojmem. Proto je všechno, co se kolem něj šustne, sledováno s velkým zájmem. A tak i mezi fanoušky, prosáklo, že se během tohoto večera bude hodně hrát z neobvyklých desek: Totální tunel a Síla zvyku. A taky že jo. Kronkova kapela Hrubín lovila z hloubi vod neobyčejných a překvapivých, a tak se Sonem rozezněly skladby jako Daleko a navždy, Svatej poker či Tady vládnu. Dlužno dodat, že Jaroslav Albert Kronek je ve vynikající hlasové formě a dodnes dovede nejedné fanynce zamotat z pódia hlavu – a to přesto, že koncert byl zároveň oslavou jeho 65. narozenin.

„Bestie“ GATE Crasher připravili novou placku

GATE Crasher jsou po více než deseti letech existence na vrcholu svou tvorbou i koncertní formou. Chtít je někam zařadit, možná by spadali do alternativního rocku/metalu. Ale není to vlastně jedno? Kapela je každopádně jednou z těch velmi zajímavých na naší scéně, a potvrdili by vám to i všichni, kteří byli toho večera v Sonu přítomni. Impozantní nástup kapely jako by předznamenal, co se bude toho večera dít: GATE Crasher zde pořádali koncertní křest svého nového alba Mrazení. Stejnojmenná píseň během večera samozřejmě také zazněla, stejně tak nový singl Bestie. Drive, který je této kapele vlastní, ji neopustil až do poslední skladby, stejně tak jako stále ještě mladická energie jednotlivých muzikantů. Novou desku měli všichni návštěvníci k dispozici již toho dne – zdarma v ceně vstupenky.
Křest samotný byl pak úkolem Jaroslava Alberta Kronka. „Pokřtěný“ suvenýr posléze spočinul v rukou jednoho z fanoušků, ke kterému z pódia doletěl.

Kdo tam nebyl, může to napravit na dalších koncertech

Brno zas jednou zažilo koncert, který zůstane přítomným dlouho v paměti. Důstojné prostory Sona, velmi dobrý výběr interpretů, přítomnost jedné z našich hudebních legend, křest nové desky, a samozřejmě především dobrá muzika. Sečteno a podtrženo – kdo tam nebyl, o hodně přišel. A kdo své nepřítomnosti lituje, může se vydat na některý z dalších koncertů GATE Crasher, které se chystají na podzim.

Podzimní termíny turné kapely GATE Crasher

02.11.2019 – Jablunkov u Třince – Rock Café Southock
16.11.2019 – Miroslav – Guláš Fest
06.12.2019 – Dědice – Pulp Fiction Music Club
07.12.2019 – Dukovany více
21.12.2019 – Pohořelice – WINTER INDUSTRIAL II.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Petr Dio, Standa Vybíral

Author

Napsat komentář