Basinfirefest vstává z popela a hlásí první kapely na příští rok

Lena Scissorhands, Infected Rain

Basinfirefest ustál dvouletou pauzu a pro rok 2020 se naplno nadechl k dalšímu životu. Zároveň pořadatelé oznámili první zahraniční i domácí jména interpretů – a line-up se rýsuje skutečně energický a originální.

Na stejném místě, ve stejnou dobu

16. ročník oblíbeného západočeského rockového a metalového festivalu se bude konat na stejném místě – ve Spáleném Poříčí u Plzně – i ve stejnou dobu, poslední červnový víkend 26.-28. 6. 2020. Předprodej začal 1. listopadu, přičemž festival zároveň oznámil i první potvrzené kapely.

První kapely: divočina z Východu i zajímavá česká jména

S prvním listopadovým dnem byli také oznámeni první účinkující pro rok 2020. Vévodí jim dvě kapely v čele s pořádně ostrými divoženkami – Tatiana Shmailyuk z Jinjer i Lena Scissorhands z Infected Rain umějí náležitě zatopit pod pomyslným kotlem pod pódiem. Pořádnou řež předvedou i Pro-Pain, a o tom, jak jde zpívat metal i a capella, nás přesvědčí Van Canto. Z české hudební scény vybírali pořadatelé opravdu mezi těmi, kdo při své tvorbě kladou originalitu velmi vysoko: Pipes and Pints, Gaia Mesiah, Trautenberk, Krucipüsk, thrash metal zastoupí Debustrol a Asmodeus, punkovou scénu pak SPS a E!E.

Nová posila organizačního týmu: Brutal Assault Agency

Organizační tým Basinfirefestu letos posílila Brutal Assault Agency, která pořádá stejnojmenný, dnes už kultovní festival tvrdších žánrů metalu. Můžeme tedy čekat více zahraničních umělců a nových interpretů, kteří ve Spáleném Poříčí ještě nevystupovali. Zároveň se určitě nemusíme bát o oblíbená jména z české scény, která se na Basinfirefestu vždy těší vřelému přijetí.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda