Sons of Rebellion Tour 2019 v čele s Deströyer 666 ve Futuru

Deströyer 666

Obscure Promotion přichystali pekelnou akci pro fans tvrdších žánrů. Do Futura se dnes 4. 11. chystají Deströyer 666, Hour of Penance, Nocturnal Graves a Inconcessus Lux Lucis. Čeká nás řádné Inferno ve společnosti kapel ze tří zemí.

Pekelný ničitel zaútočí od Austrálie

Peklo nemusí vždy přijít z nekonečných hlubin naší planety – tentokrát se přižene z Austrálie. Deströyer 666 zde vznikli před pětadvaceti lety a s pochodní zažehnutou black/thrash/death metalem se chystají vypálit svůj emblém i v samotném „srdci Evropy“ jak je naše země často nazývána. Původně se mělo jednat pouze o sólový projekt zakládajícího člena, frontmana K.K. Warsluta, který však již po pár letech vdechl život plnohodnotné kapele, a dosud jsme se od této sestavy dočkaly pěti alb, včetně debutu Unchain the Wolves (1997) a nejnovějšího počinu s názvem Wildfire z roku 2016.

 

Italští řezníci Hour of Penance s novou tvorbou

Jedním z hostů měli být původně oznámení death metalisté Dead Congregation z Řecka. Jejich účast ale za neočekávaných okolností vzala zasvé, a tak byli namísto nich povoláni do zbraně italští řezníci Hour of Penance. Jejich neskutečně rychlý brutal death metal před sebou hrne vše živé, a tentokrát se ukáže v novém kabátě – Hour of Penance letos vydali své osmé album Misotheism. A na svém koncertě v Praze již budou připraveni zakomponovat do svého setu něco málo z této velmi očekávané novinky.

Satanovi poslové Nocturnal Graves poprvé v České Republice

Tak jako headliner tohoto turné, tak i black/thrashoví Nocturnal Graves se zrodili právě v Austrálii a do díla se pustili o dekádu později než prvně zmínění. Prošli si dvouletou pauzou, a již rok po obnovení činnosti, tedy v roce 2013, spatřila světlo světa druhá deska …from the Bloodline of Cain, jež byla následovníkem debutu z roku 2007 se symbolickým názvem Satan’s Cross. Smrt, okultismus a satanismus, to je trio témat, která nejčastěji omílají texty této australské mašiny. První trilogii studiových alb završilo to loňské s názvem Titan. V pražském Futuru dostanou Nocturnal Graves příležitost rozšířit rádius svých věrných fanoušků. U nás zahrají vůbec poprvé.

Mladá blackmetalová krev na zteči: Inconcessus Lux Lucis z Velké Británie

Poslední z této čtveřice jsou ryze blackmetaloví Inconcessus Lux Lucis, kteří položili své základy v anglickém Manchesteru před deseti lety, a jsou tedy nejmladší z celého tohoto kvarteta. Tak jako Nocturnal Graves, i toto uskupení ve své tvorbě šíří dílo a kázání Satanovo a to nejkrutější zlo, a degraduje vše svaté. A tento exorcismus naruby nám zvěstují v podobě skladeb z obou vydaných alb Disintegration: Psalms of Veneration for the Nefarious Elite (2014) a The Crowning Quietus (2017). Nedávno se též upsali k Invictus/Voidhanger Records, pod kterým se nejspíše brzy dočkáme i nové desky.

Text: Mates Šimek, foto: Facebookový profil Deströyer 666

 

Author