Clevelandští Welshly Arms se opět po roce vracejí do Prahy

Welshly Arms

Zhruba před rokem vystoupila šestičlenná parta z Ohia Welshly Arms v pražském klubu Futurum. Premiéru u nás zvládli levou zadní, klub vyprodali, a letos je uvidíme pro změnu v Lucerna Music Baru.

Kousek severní Ameriky

19. listopadu od 20:00 se do Lucerna Music Baru přenese kousek severní Ameriky. Welshly Arms budou předskakovat kanadští rockeři The Glorious Sons, kteří také nebudou v Praze poprvé. Loni v létě hráli v legendární Sedmičce na Strahově.

Ovlivnění Hendrixem i Clevelandem

Kapelu Welshly Arms tvoří zpěvák Sam Getz, klávesista Brett Lindemann, basák Jimmy Weaver, bubeník Mikey Gould a gospelové vokály zpívají Bri a Jon Bryantovi. Mezi hudebníky, kteří je nejvíc ovlivnili, patří Jimi Hendrix, The Temptations, Otis Redding a Howlin‘ Wolf, ale i muzikanti z rodného ClevelanduThe O’Jays, The James Gang nebo The Black Keys.

Welshly Arms jsou „legendární“

Welshly Arms koncertují od roku 2013, v roce 2015 vydali své první, eponymní album. O dva roky později pak přichází na svět deska No Place Is Home s titulní průlomovou skladbou Legendary, která získala zlatou desku v Německu a ve Švýcarsku. Jejich skladby zazněly v reklamách na Miller, Hulu, NFL, Indian Motorcycles a pivo Beck’s, v kampani pro baseballový team Cleveland Indians, v promo seriálu Sense8 či Shades od Blue.
Singl Legendary byl jedním z nejhranějších songů loňského léta nejen v Česku. Texty pojednávají „o tom, jak zvládnout tuhle těžkou dobu, jak se s někým spojit a vytvořit společné bezpečné místo“, říká zpěvák Sam Getz.

Text: Helena Čmelíková, foto: archiv kapely