Cocotte Minute v Novém Jičíně: Do lidí skákali Zeller i Vojtaano

Martin Zeller, Cocotte Minute

V pátek 15. 11. zavítal do Nového Jičína cirkus. Tedy skoro. Cocotte Minute v rámci svého 15 let CZEKO tour navštívili Music Club Drago. Jako hosta si přizvali stand-up baviče a zpěváka, který si říká Vojtaano.

Vojtaano v roli předskokana potěšil

Klub natřískaný až po strop, skvělá show, vymakané kostýmy, energie jako blázen, chytlavé songy a luxusní texty, takhle by se dal stručně popsat páteční večer. Všechno to vypuklo kolem osmé hodiny večerní, kdy si to na pódium jen s kytarou nakráčel zpěvák Vojtaano, vlastním jménem Vojtěch Záveský. Svůj styl hraní prezentuje jako gangstafolk. Však také má i stejnojmennou písničku, kterou odstartoval svůj hodinový set.

Píseň s názvem Když nemluvíš, věnovaná všem ženám, pobavila bezesporu všechny přítomné pány. Song Rumáky byl zase o tom, jak s radostí holduje konzumaci rumu, skladba Lavi je „oslavnou“ písní na jednoho „velmi slavného fotbalistu“. Všichni jsme však čekali na tu hlavní pecku, kterou Vojtaano vyšvihnul, a to na song Galantní jelen, kterou si překvapivě střihl i s celou kapelou Cocotte Minute. Během téhle písně už tančil, skákal a zpíval celý klub. Za svoje vtipné texty a humor prokládaný mezi jednotlivými skladbami sklidil Vojtaano obrovský potlesk a nechyběl ani malý přídavek.

Staré, nové i společné skladby

Kolem půl desáté se klub ponořil do mlhy a červených světel, a během asi tříminutového intra nastoupili všichni členové Cocotte Minute. Odstartovali dvouhodinový set našlapaný novými songy jako Zapal!, Vlčí hrad, Shoř teď či Veď mě ze stejnojmenného EP, které spatřilo světlo světa v roce 2018. Nechyběla ani skladba Králům koruny, ke které kapela natočila i videoklip. Mě osobně nejvíce potěšila píseň Tanči, která je mojí srdcovkou, ale také coververze skladby Můj čas, kterou v originále zpívá Hana Zagorová a dlouho ji kapela odmítala hrát naživo. Samozřejmě zazněly i staré pecky jako Bastard, Bratře nedovol, a spolu s Vojtaanem ještě Kopem! a Chtěl bych tě sejmout.

Czeko

V závěrečné části nesměla chybět, dá se říci, hlavní píseň večera, podle které je pojmenované i celé turnéCzeko. K té kapela rovněž natočila po patnácti letech videoklip a v remasterovné verzi ji pustila znovu do světa. Obrovská energie, kterou valil zpěvák Martin Zeller z pódia na své fanoušky, se mu mnohonásobně vracela zpět – lidi pogovali, lítali z levé strany klubu na pravou, skákali, zpívali, tleskali a dokonce i klečeli! To platilo dvojnásob, když se Zeller několikrát vrhl do davu a nechal se unášet celým klubem až na bar. A ani Vojtaano nechtěl být pozadu, a právě tady, v Novém Jičíně, si poprvé také skočil do lidí.

Brzy zase na viděnou

Po koncertě se kapela ochotně fotila se všemi fanoušky nebo přijímala i pozvání na panáka, takže ten večer bylo ještě hodně veselo. Turné 15 let Czeko je ve své druhé polovině, a kdo ještě nestihl na Cocotty zajít, bude mít příležitost: 28. 11. v Bratislavě, 29.-30. 11. v Brně, 5. 12. v Praze, 13. 12. v Liberci, 14. 12. v Třebíči. A komu by to do konce roku náhodou nevyšlo, nesmutněte, protože agentura Metal Feast Agency si pro nás připravila hned dva koncerty této partičky, a to 28. 2. 2020 ve Valašském Meziříčí a 29. 2. 2020 v Uherském Hradišti.

Text: Ema Moravcová. foto: archiv Honza Švanda