Smlouva je na cucky: Mötley Crüe se vracejí díky zájmu nových fans

Vince Neil

Mötley Crüe si pro fanoušky připravili opravdu nečekané oznámení. Smlouva o ukončení túrování, kterou před šesti lety všichni čtyři členové podepsali, byla považována za nedotknutelnou. Ovšem co když měla jeden háček?

„Všechno špatné jednou končí“

Podepsat smlouvu o ukončení koncertního působení kapely je přinejmenším neobvyklé. Stejně jako ustanovit v ní obrovskou pokutu pro toho, kdo by začal podnikat nějaké kroky k uskutečnění turné. Tak obrovskou, že by si to nelajsl ani příslušník „rockové šlechty„, který se svého majetku pomalu ani nedopočítá.
Právě toto všechno ovšem učinili před šesti lety Mötley Crüe, než vyjeli na dvouleté rozlučkové turné s podtitulem All Bad Things Must Come To An End. 31. 12. 2015 pak zhasla fanouškům po celém světě naděje vidět své oblíbence ještě někdy společně naživo. Hovořilo se o touze odejít na vrcholu, či prostě o touze starších pánů si po třech desítkách let života na dvě stě procent konečně trochu odpočinout.

Smlouva letěla do povětří

Porušování pravidel je však samotnou esencí Mötley Crüe. A tak se jednoho dne objevilo na stále fungujícím webu kapely a na sociálních sítích členů přinejmenším vzrušující video: smlouva letěla do povětří a s ní skoro celá místnost. Mötley Crüe jsou zpět!

The Dirt spustil lavinu zájmu a sblížil kapelu

Důvodem je nová obří vlna zájmu zejména ze strany mladých a nových fanoušků. Všechno to odstartoval film The Dirt natočený podle stejnojmenné biografické knihy, který měl být jedním z posledních společných počinů loučící se kapely. Film vyšel letos na Netflixu – a spustil lavinu. Fanouškovská základna má najednou spoustu nových mladých členů do 45 let, prodeje hudby Mötley Crüe na všech platformách a nosičích několikanásobně stouply.

Dopřát mladé generaci to dobrodružství vidět Mötley Crüe naživo

Samotní členové kapely se po posledním koncertě rozešli za svými zájmy a okruhem přátel. Přípravy filmu je ovšem překvapivě opět sblížily. Výsledek? Všichni čtyři členové souhlasili, že by bylo fér dopřát novým a mladým fanouškům tu možnost, kterou měli jejich starší soukmenovci – zažít to dobrodružství vidět Mötley Crüe naživo.

Kdyby se domluvili všichni čtyři…

Smlouva totiž evidentně měla jeden zásadní háček. Pokuta hrozila jednotlivci, který by začal plánovat a organizovat turné – něco jiného by byl však případ, kdy by se na tom domluvili všichni čtyři členové. A právě to se nyní stalo, jakkoli to nebylo pravděpodobné.

Více prozradí newsletter

Více informací zatím není veřejně známo, kapela radí vyčkat a zaregistrovat se k odběru newsletteru. Je však zřejmé, že se před našima očima právě začalo odvíjet něco velkého, co si vysnila celá nová generace fans, která přísahá na písně jako Kickstart My Heart, Girls, Girls, Girls či Dr. Feelgood.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda