Metal a krásné ženy za mikrofonem míří do Brna na Melodku

Elina Siirala, Leaves‘ Eyes

Příliv ženské krásy, tak by se dalo označit turné, na které vyráží kapely Sirenia, Leaves‘ Eyes, Forever Still, Kassogtha a Asphodelia. Female Metal Voices Tour 20195. prosince zastávku i na brněnské Melodce.

„Siréna“ Sirenia přiveze gothic metal

Jednou z hlavních hvězd turné je gothicmetalová kapela Sirenia, původem z norského Stavangeru. Skupina byla založena v roce 2001 hlavou kapely Mortenem Velandem, jehož práce byla již dobře známa z období, kdy hrál v kapele Tristana. Sirenia má na kontě již devět alb, EP a několik singlů jako My Mind’s Eye, The Path to Decay nebo The End of It All.
Album Arcane Astral Aeons (2018) vyšlo již pod záštitou velké nahrávací společnosti – Napalm Records. Kapela si za dobu svého působení prošla pár personálními změnami a kromě toho má i mnoho hostujících členů. Pevnou sestavu ale tvoří zpěvačka Emmanuelle Zoldan, basák a zpěvák Morten Veland, kytarista Jan Erik Soltvedt, kytaru a vokály obstarává Nils Courbaron.

Leaves‘ Eyes: mezinárodní vikingové

Dalším velkým tahounem je mezinárodní symphonic metalová kapela Leaves‘ Eyes. Svoje počátky datuje do roku 2003, avšak na hudební scéně debutovala o rok později deskou Lovelorn. Až do roku 2016 působila v kapele zpěvačka Liv Kristine, manželka klávesisty Alexandra Krulla. V tom roce se ovšem rozvedli, a dle tvrzení kapely došlo k vzájemné dohodě mezi všemi členy kapely o odchodu zpěvačky. Krátce nato však Kristine vydala vyjádření, dle kterého se „celá věc udála za jejími zády“. Jako nová zpěvačka byla přijata Elina Siirala, jejíž prvním počinem v kapele je album Sign of the Dragonhead (2018). V letošním roce jsme měli možnost je vidět na festivalu Rock Heart s jejich vikingskou show.

Růžovovlasá dračice zpívá v Kassoghtha od patnácti

Velká jména doplní kapely Forever Still, Kassogtha a Asphodelia. Forever Still je rocková kapela původem z Dánska, vzniklá teprve v roce 2010. Do podvědomí fanoušků tvrdé muziky se dostali v roce 2016, kdy jeli turné s italskou kapelou Lacuna Coil.
Švýcaři Kassogtha mají v čele růžovovlasou dračici Stephany Hugnin, která v kapele začínala, když jí bylo patnáct let. Na kontě mají zatím jen dvě alba, ale tím, že mají za vzor Celtic Frost nebo Eluveitie, míří určitě vysoko.
Pomyslný trojlístek uzavírá italská kapela Asphodelia fungující od roku 2016, hrající dark/symphonic metal.

Lístky stále k sehnání

Vstupenky na tuhle velkolepou událost jsou stále k dispozici, takže pokud máte rádi krásné ženy s mocnými hlasy, rychlé kytary a průřez nejrůznějšími žánry, je tahle akce pro vás jako dělaná!

Text: Ema Moravcová, foto: Honza Švanda