Dymytry ve Znojmě: Protheus požádal fanoušky, aby si sedli na zem

Jiří Dymo Urban, Dymytry

Dymytry jsou na svém podzimním turné Revolter a o posledním listopadovém víkendu zavítali daleko, předaleko – do Znojma. Spolu s nimi přijely kapely Černá a Trautenberk. A došlo i na jedno neobvyklé gesto od fans.

Autogramiáda: Půlhodinový štrůdl

Před koncertem se odehrála autogramiáda všech zúčastněných kapel, o kterou byl takový zájem, že se štrůdl podpisuchtivých fanoušků protáhl na půlhodinové podepisování, a přitom bylo i na co koukat, potože oblíbené místo podpisů fanynek bylo…však vy víte.

Černá: Z popela se staví líp

Párty ve Znojmě zahájila kapela Černá. Svým melodickým metálkem rozproudila krev v žilách znojemských diváků a schelingerovskou předělávku písně Soldier of Fortune, tedy Šípková Růženka, si s nimi skoro všichni zazpívali. Dále zazněly například skladby Vzteklá, Z popela (se staví líp), 6000let či některé další z těch, které již stačily vejít ve známost. Já Černou slyšel poprvé, a byli pro mě milým překvapením.

Trautenberk: Anička má pořádnou spotřebu

Jako druhé nastoupilo veselé seskupení Trautenberk z Klatov. Před koncertem jsem s nimi poseděl v místní restauraci, kde povečeřeli – a potvrdilo se, že Anička má opravdu pořádnou spotřebu. Jejich chytlavý repertoár inspirovaný krkonošskými pohádkami a okořeněný kvalitním humorem si zazpíval už skoro každý fanoušek, co na koncertě byl.

Dymytry přiložili pod kotel

Po Trautenberku nastoupili lídři večera Dymytry, kteří hned přiložili pod kotel, až plameny šlehaly ke stropu kulturáku. Představili především svoje nejnovější album Revolter, v jehož duchu se neslo i celé jejich vystoupení. I když album spatřilo světlo světa teprve před nedávnem, většina fanoušků už znala texty nových písní. Zpěvák Protheus mimo jiné oslovil fanoušky, jestli by pro něj neudělali něco výjimečného, co ještě nikde nezažil – a poprosil všechny přítomné, aby si sedli na zem. Jeho přání mu bylo na 100% splněno. Všem poděkoval a řekl, že na toto gesto opravdu nikdy nezapomene.

Text: Standa Vybíral, Sylva Kaplanová, foto: Standa Vybíral