Basinfirefest dal fanouškům dárek v podobě dalšího update kapel

Steel Panther

Česká metalová scéna nikdy nespí a čile vyplňuje rok 2020 dalšími a dalšími koncerty. Nezahálí ani Basinfirefest, který vyrukuje s pěti dalšími hvězdami. Soupiska zveřejněných kapel se krásně plní.

P.O.D.: tentokrát se dostane na všechny

Jedním z nově oznámených headlinerů bude americká nu-metalová parta P.O.D. jejichž názvem znamená Payable on Death. Tento název souvisí s křesťanskou vírou, ke které se kapela hlásí. Během téměř tří dekád své existence se vryli pod kůži mnohým fanouškům nu-metalu, a oni sami pomáhali tento žánr formovat spolu s takovými jmény jako Korn nebo Limp Bizkit. Jejich největší hit Youth of the Nation, vydaný v roce 2001 na albu Satellite, byl též nominován na cenu Grammy, což vystřelilo P.O.D. mezi nu-metalovou špičku. Jejich nedávný koncert v pražském klubu Meetfactory byl poměrně rychle vyprodán, tentokrát se však ve Spáleném Poříčí dostane na značně větší část jejich příznivců.

Hlídejte si vaše drahé polovičky, Steel Panther se vracejí

To jejich krajané Steel Panther na sebe upoutávají pozornost v úplně jiném slova smyslu. Čtveřice metalových šílenců, jakoby vystřižených z divokých osmdesátých let by si k sobě nejradši natahala všechny hezké dívky na světě najednou a ještě by jim to bylo málo. Na svém loňském turné dostávali do kolen fanoušky na každém svém koncertě, a nejinak tomu bylo i u nás na Masters of Rock. Na pódium si pozvali několik desítek náhodně vybraných dívek z publika nebo si nedali pokoj, dokud jim holky na ramenou rockerů v předních řadách neukázaly své přednosti. Téměř na závěr festivalu předvedli zábavnou a energickou show. Tohle divoké představení si u nás v polovině letošního roku zopakujeme – kde jinde, než na Basinfirefestu. A jako třešničku na dortu nám naservírují něco z nového alba Heavy Metal Rules, které vyšlo koncem září.

„Pravda víťazí!“ Tublatanka se přidává mezi další velká jména

Třetí oznámenou kapelou je slovenská metalová legenda Tublatanka v čele s Maťem Ďurindou. A protože jsme nedávno oslavili 30 let od pádu komunistického režimu, bude na místě si spolu s tímto triem zakřičet „Pravda víťazí!“. V osmdesátých letech patřila Tublatanka mezi nejúspěšnější a nejprodávanější kapely v tehdejším Československu, a i po letech se stále drží na výsluní a při svých koncertech dává vzpomenout na svá nejlepší léta.

 

Další růže mezi trním: powermetaloví Unleash the Archers

Z daleké Kanady k nám dorazí heavy/powermetalová kometa Unleash the Archers, kteří mají v popředí krásnou Brittney Slayes. Řadí se tak vedle Jinjer a Infected Rain mezi další kapely příštího Basinfirefestu, v jejichž řadách najdeme ženské obsazení. Její čistý vokál doplňují hromujícím growlingem oba kytaristé Grant Tuesdell a Andrew Kinsley. Z tohoto update interpretů se jedná o nejmladší kapelu, jelikož se do svého řemesla pustili teprve v roce 2007. Můžeme se těšit na pořádnou zaoceánskou powermetalovou bouři.

Je libo trochu horroru? Wednesday 13 postraší vše živé

Ze strany amerických gothic-horrorpunkových Wednesday 13 nás čeká pořádně temná atmosféra plná mrtvých i nemrtvých, nočních můr a všeho možného strašidelného. Téměř jistě si pro svůj set vyberou pozdní hrací čas. Duše kapely, vlastním jménem Joseph Michael Poole, je znám především jako frontman žánrově velmi podobných Murderdolls (neaktivní od roku 2011), jejichž esenci přenesl i do tohoto svého projektu a chystá se se svou skvadrou zahalit do černočerné tmy i příští ročník Basinfirefestu.

Vstupenky jsou k mání na shop.basinfirefest.cz.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda