Sons of Apollo podruhé v Čechách, tentokrát zaútočí na Brno

Jeff Scott Soto

Čeští milovníci progresivního metalu mají v novém kalendáři zcela jistě zakroužkovanou neděli 22. března a na ledničce jim visí jízdenka do Brna. V tamním SONO Centru totiž ten den vystoupí superkapela Sons of Apollo.

Jako z knihy o rockové historii

Soupis kapel, ve kterých její členové působili, vypadá jako výňatek z knihy o rockové historii. Bubeník Mike Portnoy a klávesák Derek Sherinian spolu hráli v Dream Theater, kytarový virtuóz Ron „Bumblefoot“ Thal vystupoval např. s Guns’N’Roses a basák Billy Sheehan je znám z kapel Mr. Big a The Winery Dogs. Zpěvák Jeff Scott Soto vedle Sons of Apollo působí hned v několika dalších projektech. Má vlastní kapelu SOTO, vystupuje s Trans-Siberian Orchestra a účinkuje také v další superkapele W.E.T. V minulosti nazpíval první dvě studiová alba Yngwieho Malmsteena a působil i v kapelách Journey a Talisman.

Z Futura do Plovdivu

Kapela u nás poprvé (a zatím naposledy) vystoupila v červnu 2018, kdy nejprve vyprodala – a poté také ohromila – smíchovský klub Futurum. Od té doby hvězdní muzikanti nezaháleli. V srpnu loňského roku vydali své první live album nazvané Live with the Plovdiv Psychotic Symphony, které je záznamem živého vystoupení ve Starověkém římském divadle v bulharském Plovdivu. Za doprovodu symfonického orchestru a dětského pěveckého sboru zahráli Synové boha Apollóna směs svých písní a coververzí nejznámějších rockových hitů. Jejich provedení písně Comfortably Numb od Pink Floyd si můžete vychutnat níže.

 

Dva tisíce dvacet

Na leden letošního roku, přesněji na pátek sedmnáctého, si pak Sons of Apollo naplánovali vydání svého druhého studiového alba. Ponese jednoduchý název MMXX a muzikanti z něj představili již dva pilotní songy, které opatřili videoklipy. Prvním byl Goodbye Divinity, vypuštěný do světa v polovině listopadu loňského roku. V polovině prosince pak následoval Fall to Ascend. Oba songy obsahují vše, co od progmetalových „bohů“ jejich fanoušci očekávají. Tedy rychlá a často měněná tempa, Portnoyovy oblíbené stopky, komplikovaná sóla předávaná mezi kytarou a klávesami, zabijáckou basovou linku a podmanivý baryton Jeffa Scotta Sota.

Zda oba songy také zazní 22. března v brněnském SONO, už budete muset zjistit sami. Kvalita zážitku je předem garantovaná. Spatřit tuhle partu na pódiu je totiž vždycky obrovský zážitek!
Vstupenky jsou v předprodeji v sítích GoOut a Ticketportal.

Text a foto: Magda Šotolová