Jiří Daron v rozhovoru rádia Rock Max o Metalfestu a Masters of Rock

Ronnie James Dio Stage, Masters of Rock

Hostem rádia Rock Max byl 15. dubna ředitel agentury Pragokoncert Jiří Daron. Hovořil především o situaci kolem festivalů Metalfest a Masters of Rock, které se pravidelně konají v červnu a v červenci.

Kluby jsou zavřené, nové koncerty není možné zveřejňovat

Jiří Daron odpovídal na dotazy, které souvisejí s konáním akcí, které pořádá Pragokoncert. Při současné situaci v souvislosti s koronavirem jsou zavřené kluby Masters of Rock Café i Reduta Jazz Club. Probíhají jednání o dalších koncertech do budoucna, ale není zatím možné tyto koncerty zveřejňovat a začít na ně prodávat vstupenky. Zahraniční kapely také musejí vyčkat nařízení svých vlád a států, a proto často nemohou koncerty potvrdit a zveřejnit.

Metalfest odložen na září či o rok

Nejvíce dotazů směřovalo pochopitelně k festivalům Metalfest a Masters of Rock. První jmenovaný se měl konat již na začátku června, 5.-7. 6., a jelikož toto datum leží vlastně ještě před uvolněním jiných restrikcí, není možné, aby se festival konal v termínu. Jiří Daron uvedl dvě možnosti – méně pravděpodobnou s přesunem festivalu na září 2020 a pravděpodobnější s přesunem festivalu na červen 2021, tedy odložení o rok. Zároveň slíbil i v takovém případě příjezd hlavních hvězdRunning Wild, Within Temptation i Eluveitie. S kapelami Pragokoncert projednával záložní varianty pro případ, že by bylo festival nutné přesunout, a slíbil již nyní jejich přítomnost i v odloženém termínu. Zároveň již vznikal line-up pro rok 2021, a tak by byl příští rok festivalový program bohatší, neboť ani o tyto již „podepsané“ umělce nepřijdeme.

Masters of Rock zřejmě také odložen o rok

Podobná je situace kolem Masters of Rock. Festival se koná sice „až“ v polovině července, Jiří Daron však není příliš optimistický a festival se s největší pravděpodobností bude přesouvat na červenec 2021. Podzimní termín v tomto případě není možný, vysvětlil Daron, neboť na Masters of Rock se protínají nákladná turné různých kapel s obří výpravou a není možné, aby tyto kapely vyjely kvůli jedinému termínu. To se týká zvláště Judas Priest, kteří při příležitosti padesátého výročí plánují show na tak velké scéně, že musela být pro Masters of Rock zajištěna speciální stage od firmy Megaforce z Německa. Zároveň Daron také ujistil, že ani o Judas Priest fanoušci nepřijdou a byla s nimi již dojednána možnost vystoupení v příštím roce.

Vstupenky zůstanou v platnosti

Mnozí fanoušci se také ptají, jak to bude se vstupenkami, které již zakoupili. Vstupenky zůstanou v platnosti na odložený termín. Více informací bychom měli vědět ke konci měsíce. Definitivní termín odloženého Metalfestu se dovíme do konce dubna, definitivní termín Masters of Rock do 15. května.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Petr Dio