Mystic Festival se uskuteční za rok, ovšem v daleko větších rozměrech

Mystic Festival

Polský mezinárodní rockový a metalový Mystic Festival je dalším, na který si v současné koronavirové situaci počkáme až do příštího léta. Avšak můžeme se těšit na novou lokaci, více pódií, delší trvání, a samozřejmě více kapel.

Dějištěm bude Gdaňsk, zvýší se počet pódií i kapel

Podle vyjádření pořadatelů se tento festival přesune z Krakowa do přístavního města Gdaňsk na severu Polska. Novým datem bude první červnový víkend roku 2021, tedy 2.-4. června. Počet pódií bude zvýšen na pět – a přijede více než dvakrát tolik kapel, co na ročník minulý. Prvním z oznámených účinkujících na letošní rok, kdo souhlasil s přeložením svého koncertu, není nikdo jiný než heavy metalová legenda legend Judas Priest.

Vyjádření pořadatelů: Judas Priest nezastaví ani apokalypsa

Zde je vyjádření pořadatelů k aktuální situaci a nástin jejich plánů do budoucna:

„Příští verze Mystic Festivalu se odkládá na příští rok, a chceme Vás ujistit, že to čekání za to opravdu bude stát. Pracujeme na tom, aby se představilo co nejvíc kapel, které jsme očekávali letos, a k tomu jich pozveme dalších 40. Také prodlužujeme festival o jeden den a přesouváme ho do průmyslové, ale příjemné oblasti – do Gdaňského přístavu. Ten se stane novým, a doufejme definitivním domovem našeho festivalu. Příští rok se můžete těšit na pět pódií, z toho tři z nich na otevřeném prostranství na ploše deseti hektarů. Nebude chybět ani velké množství k různým účelům, specializovaných prostor a dalších atrakcí.

Od té doby, co si metaloví bozi Judas Priest přáli oslavit své 50. narozeniny mimo jiné i s námi, stojíme pevně za tím, aby se tak stalo, a nezastaví nás ani apokalypsa. Proto jsme pyšní na to, že můžeme oznámit jejich účast na příštím ročníku.“

Organizátoři budou dále pravidelně informovat o nově oznámených kapelách na svém oficiálním webu a sociálních sítích.

Co dělat se zakoupenými vstupenkami?

Všechny zakoupené dvoudenní vstupenky zůstávají v platnosti na příští rok. Organizátoři by byli rádi, aby si je fanoušci ponechali – takto nejvíce podpoří festival i kapely a jejich týmy. Každý, kdo si svou vstupenku ponechá, obdrží speciální dárek – CD z limitované edice obsahující skladby kapel, které měly vystoupit letos. Zakoupené jednodenní vstupenky zůstávají platné na jeden den, lze je ale upgradeovat na plnohodnotné vstupenky na celý festival.

Kdo si vstupenky nemůže ponechat, může do 9. listopadu dostat peníze zpět nebo je vyměnit za voucher (platný 12 měsíců) na jiné koncerty pořádané agenturou Mystic Coalition.

Třídenní vstupenky na Mystic Festival 2021 jsou dále v prodeji. Jednodenní vstupenky budou uvedeny do prodeje poté, co budou zveřejněna jména dalších účinkujících.

Text: Mates Šimek, foto: facebookový archiv festivalu

Author