Brutal Assault již oznámil přesunutí festivalu na příští rok

Brutal Assault

Stále není povoleno konání velkých akcí kvůli koronavirové pandemii. Ani Brutal Assault se nebude letos konat, přestože bývá tradičně až v srpnu. Organizátoři již ohlásili odložení tohoto festivalu tvrdších odnoží metalové hudby.

Nový termín

„Po dlouhých týdnech čekání a vymýšlení alternativních variant a scénářů jsme dospěli k názoru, že za stávající situace je nemožné festival pro rok 2020 uskutečnit a jeho konání jsme nuceni o rok odložit. Nový termín ‚Brutalu‚ je 10.-14. srpna 2021,“ píší organizátoři v prohlášení.

Výrazně mezinárodní účast

Konání festivalu brání několik okolností: vyjádření vlády o nekonání velkých akcí v návaznosti na koronavirovou situaci, ale v případě Brutal Assaultu také obtížnost až nemožnost cestování fanoušků i kapel ze zahraničí, taktéž kvůli omezením na hranicích různých států a nařízením vlád jednotlivých zemí. Brutal Assault má výrazně mezinárodní účast, a to jak na pódiu, tak i v hledišti.

Očekávejte stejně kvalitní line-up

Pořadatelé jsou ve svém prohlášení ale i optimističtější: „Na příští rok již máme potvrzenou většinu zásadních kapel ze stávajícího line-upu. Očekávejte stejně kvalitní line-up, který se Vám ještě pokusíme okořenit.“

Vstupenky zůstávají v platnosti, nové se začnou prodávat v květnu

Podobně jako u jiných akcí, i o Brutal Assaultu platí, že nejvíce podpoříte svůj oblíbený festival tím, že si ponecháte vstupenku, či ji v nejbližší době zakoupíte s platností na příští rok (prodávají se od pondělí 11. května). Všechny již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Čas do příštího ročníku festivalu bude využit pro zvelebování areálu a dokončení line-upu.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Mates Šimek