The Legends Rockfest se přesouvá na příští rok, doufá ale v menší akce

The Legends Rockfest fans

Ani fanoušci The Legends Rockfestu v Hořicích už nemohou doufat v letošní konání festivalu. Podle posledních vyhlášených pravidel pro limit počtu osob na kulturních akcích musel i tento festival přeložit svůj devátý ročník na příští rok.

„Legendy“ až příští rok

The Legends Rockfest si za osm let své existence našel širokou základnu oddaných fanoušků po celé republice. Festival, který nabízí výběr z českých rockových a metalových kapel, okořeněný občas nějakým tím speciálním vystoupením, je velmi oblíbený a navštěvuje ho každoročně několik tisícovek příznivců. Limit počtu návštěvníků kulturních akcí je však z nařízení vlády kvůli letošní koronavirové situaci stanoven na mnohem méně. Proto festival přesouvá své deváté pokračování na termín 23.-24. 7. 2021.

Jedeme dál

Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na tento nový termín. Ti, kdo upřednostní vrácení peněz, mohou tak učinit do 1. října. Největší pomocí festivalu samotnému by však bylo ponechání vstupenek na další rok. Nadále také pokračuje předprodej a veškerá příprava dalšího ročníku festivalu.

Program na podzim

Již tradičně je The Legends Rockfest prvním festivalem, který zveřejňuje svůj kompletní program. Mělo by tomu být tak i letos, kdy soupiska kapel vyjede pravděpodobně v říjnu. Více nastínil hlavní pořadatel Zdeněk Lhota: „Festival i jeho program se připravuje více než rok. Máme tedy oficiálně zveřejněný program pro rok 2020, ale současně i nově sjednaný program pro rok 2021. Dle možného se vynasnažíme vše sestavit tak, aby program pro rok 2021 co nejvíce odpovídal vašim preferencím, abyste byli co nejvíce spokojení.“

Na letošek se chystají dvě menší akce

Pro letošní rok oslovili pořadatelé několik kapel, a v případě jejich možností a ochoty se pokusí přichystat alespoň jednodenní menší akci s dodržením povoleného počtu návštěvníků v původním termínu 18. července. Dále připravují první ročník menší akce s názvem Loučení s létem, která se bude konat v nově zkulturněném přírodním areálu Zahrada v Hořicích 12. září. Věříme, že tato akce bude již moci proběhnout dle původních plánů. Pořadatelé nabádají ke sledování oficiálního webu a Facebooku The Legends Rockfestu, kde se průběžně budete dovídat vše aktuální.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com

Jaká byla atmosféra loni se můžete kouknout tady, snad se příští rok v podobném složení a náladě potkáme.

Author