Tři sestry slaví pětatřicet let letním turné a otevírají restauraci v Akropoli

Lou Fanánek Hagen, Tři sestry

Tři sestry jsou další z kapel, které se v létě po koronavirové pauze rozjely napříč republikou. Své Gambrinus 11 Tour zahájili už 9. června v Jenči, nejbližší koncert absolvují v Moravských Budějovicích.

Gambrinus 11 Tour 2020: Řádit se bude úplně všude

Tři sestry mají na české hudební scéně takřka kultovní pověst. „Hospodský“ rock kořeněný punkem a texty frontmana Lou Fanánka Hagena si nachází své posluchače již pětatřicet let. A turné Gambrinus 11 Tour 2020 je zároveň oslavou tohoto úctyhodného výročí existence kapely.

Fanoušci si tak významnou příležitost, jakou je oslava „pětatřicítky“ Tří sester, určitě nenechají ujít a vytvoří kapele skvělou diváckou kulisu. Turné potrvá tři měsíce, až do půlky září, kdy Tři sestry zakončí svou pouť republikou v Benátkách nad Jizerou. A do té doby se bude řádit uplně všude: od Lokte nad Ohří po Slušovice u Zlína, od Mnichova Hradiště po Holkov v jižních Čechách.

Hospoda Na Staré kovárně nyní v Akropoli

Tři sestry zároveň před pár dny nově otevřely legendární restauraci Na Staré kovárně. Ta původní, kde také kapela vznikla, byla před lety v Braníku, poté se přestěhovala na Letnou, kde fungovala dalších dvacet let. Tentokrát – a snad už naposled – se jejím domovem stal Palác Akropolis na Žižkově. Hospodu zde od nynějška připomíná kosočtverec se třemi čárkami, symbol Tří sester, vytvořený v dlažbě před Akropolí. Interiér je vyzdoben artefakty, které s kapelou souvisejí – staré kostýmy, kytary, Fanánkův obraz, ze stropu visí motorka, v salonku je pak velké plátno s historickým obrazem původní hospody z Braníku. Nepochybujeme, že si sem ní každý fanoušek rád najde cestu.

 

Termíny Gambrinus 11 Tour:

03. 07. Moravské Budějovice – Letní kino
04. 07. Holkov u Velešína – Letní parket
10. 07. Barvy Léta 2020 – Jezero Poděbrady
11. 07. Barvy léta 2020 – Jezero Poděbrady
17. 07. Pardubice – Areál Pivovaru Pernštejn
18. 07. Zruč nad Sázavou – Zčský dvůr
24. 07. Řevnice – Lesní divadlo
25. 07. Loket nad Ohří – Amfiteáter
06. 08. Keltská noc 2020 – Harrachov, Skokanský areál
14. 07. Buchlovice – Zámecká zahrada
15. 07. Slušovice – Závodiště
21. 08. Točník – Fotbalové hřiště
28. 07. Klatovy – Camp Lázně
29. 08. Nový Knín – Letní kino Na Kocábě
04. 09. Pecka u Nové Paky – Koupaliště
05. 09. Kozolupy – Rockové léto na Mži
11. 09. Praha Ledárny Bráník – Tři sestry 35 let Open Air

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com

Author