Velký zlom v historii kapely Porta Inferi: první skladba v češtině

Porta Inferi

V historii novojičínské kapely Porta Inferi nastává zlom. Po třech anglicky zpívaných albech přichází první skladba v češtině. Živou premiéru bude mít tato novinka již tuto sobotu 1. srpna v Ostravě.

O tom, jak je naše svoboda křehká

Již před více než rokem kapela slíbila svým fanouškům, že jednou vydají skladbu v češtině. A co slíbili, to také dodrželi. Na svět přišla jejich vůbec první česky zpívaná skladba s názvem Svobodná cela. „Po více jak deseti letech a stovkách koncertů vydává Porta Inferi první českou skladbu! Sliby se mají plnit a my jsme vyslyšeli hlasy našich fanoušků a přicházíme se skladbou Svobodná cela, která vystihuje vše, co se kolem nás v současnosti děje. A když česká píseň, tak s českou tématikou,“ říká k novince bubeník Lukáš Kroutil. Novinka pojednává o tom, jak je vlastně svoboda člověka křehká, a i přes všechny nepříjemné situace je třeba zůstat silný a nad věcí. Pravdivý text ze života v kombinaci s chytlavou melodií dělá z této novinky zaručený hit nejen na koncertech.

Buďte první, kdo uslyší tuto píseň naživo

Pokud chcete být mezi prvními šťastlivci, kteří uslyší tuhle pecku premiérově naživo, tak si nenechte ujít vůbec první pokoronavirový koncert kapely, který se koná již tuto sobotu 1. srpna 2020 v Trojhalí Karolina v Ostravě v rámci projektu Bo kultura jede. Pokud si chcete poslechnout, jak to kapele sluší v češtině a zároveň zažít pořádný metalový mejdan, rozhodně nesmíte chybět. Akce začíná v 17:30, jako host večera se představí kapela Helpness, která svým trashcrossoverem rozhýbává davy už od roku 1995. Lístky jsou k dostání pouze online na stránkách Bo kultura jede nebo na FB události koncertu.

Text: Ema Moravcová, foto: archiv kapely