Beyond the Black v klipu na podporu nové desky: Žijte dneškem, protože zítra zemřeme

Jennifer Haben, Beyond the Black

Symfonic metalové složení Beyond the Black se sympatickou zpěvačkou Jennifer Haben se vrhlo vstříc osudu a vypustilo nové, v pořadí čtvrté album. Kapela ho ve stejný den vydání podpořila také klipem.

Naděje moderní rockové hudby

Beyond the Black představují v dnešní době moderní odnož německého metalu. Od svého založení v roce 2014 si prošli značným vývojem, ať už po hudební stránce, či po té personální. Kvintet nyní představil novou, ambicióznější desku pod názvem Hørizøns, na které můžeme slyšet mnoho chytlavých metalových i rockových melodií z dílny této německé party. Jako hosti se tu představily i dvě dámy – zpěvačka Elize Ryd z Amaranthe a cellistka Tina Guo známá pro své vystupování se Sabaton nebo se skladatelem filmové hudby Hansem Zimmerem.

Smrtelnost člověka

To ale není vše, čím kapela své fanoušky překvapila. Z novinky také pochází singl a videoklip Human, který celé album prezentuje. Tato ochutnávka ukazuje, jak se Beyond the Black od prvního alba skladatelsky posunuli. Od romantických textů se kapela vrhla do mnohem komplikovanějších témat. Human znázorňuje skličující pohled do budoucnosti a symbolizuje sofistikovanost moderny. Skladba pojednává o smrtelnosti člověka a jeho bezmoci vůči času samotnému. Zpěvačka Jennifer Haben o albu prohlásila: „Do alba jsme vložili více než rok tvrdé práce, krve, potu a slz. Hørizøns se stalo důležitou součástí našeho života a je pro nás těžké najít správná slova, která by popisovala, co pro nás jeho vydání znamená. Jsme více než připraveni představit vám novou tvář Beyond the Black!“.

Spojení sil na turné s Amaranthe

Beyond the Black můžeme živě vidět na společném turné se švédskodánským modern metalovým uskupením Amaranthe. Jejich koncert se uskuteční 1. května následujícího roku ve zlínském Masters of Rock Café. Mimo těchto dvou hvězd se také můžeme těšit na speciálního hosta, který bude oznámen v nejbližší době. Vstupenky je možné pořídit přes stránky Masters of Rock.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com