Třetí ročník festivalu ORgazma Rock Fest je za rohem

Welicoruss

Již potřetí se otevřou brány rodinného československého festivalu s názvem ORgazma Rock Fest. A jako každý rok se můžete těšit na dva dny plné rockové a metalové hudby v podání slovenských i českých kapel v krásném prostředí Motorestu u Janíčkov.

Rozproudit na Slovensku rockovou kulturu

Festival mají na svědomí manželé Robo a Aďa Polákovi, kteří se před pár lety rozhodli na Slovensku trochu rozproudit rockovou kulturu. V krásném areálu Motorestu u Janíčkov, pro motorkáře známém jako Krakenovo, to za pár dní opět ožije pořádnou dávkou rockové a metalové muziky.
Festival se koná 21.-22. 8. 2020 v Kútoch v areálu Motorestu u Janíčkov. V pátek se brány festivalu otevřou ve 14:30, v sobotu pak v 11:00. Vstupné na jeden den vás vyjde na 15€, dvoudenní vstupné pak na 25€. Akce se koná za podpory festivalu Kamenité Čas Rock Fest a mediálních partnerů Radio Čas Rock, RockMax a RockSound.

Akce bohatá na nezapomenutelné zážitky pro fanoušky i kapely

Kdo o tomto festivalu již něco tuší, ví, že se sem kapely pravidelně a velmi rády vrací. Bodejť by ne! Celá akce se koná doslova a do písmene v rodinném duchu. Kapely mají k fanouškům velmi blízko, kolikrát si s nimi po koncertech dávají pivko, fotí se nebo si jen tak povídají. Také občerstvení v podobě bohaté zásoby piva a jiných lihovin v kombinaci s výbornou tradiční kuchyní dělá z tohoto poměrně mladého festivalu jednu z předních akcí na Slovensku. Ač není velká svou rozlohou, je bohatá na skvělé a nezapomenutelné zážitky jak pro fanoušky, tak pro kapely.

Konflikt: třicetiletá punkrocková legenda

Během dvou dnů se představí celkem 16 kapel z Česka, a samozřejmě také ze Slovenska. Jednou z kapel, na které se můžete těšit, je punkrocková kapela Konflikt. Tato dnes již legendární kapela vznikla v Československu v roce 1990. Letos tak oslaví 30 let na scéně, a právě na Orgazmě budou toto kulaté výročí slavit ve velkém!

Zoči Voči: směsice stylů

Zoči Voči je slovenská rocková kapela původem z Nitry a je jednou z hlavních jmen třetího ročníku festivalu. Ve své tvorbě vychází Zoči Voči z hudebních žánrů, jakými jsou metalcore, punk, rock a hardcore. Tuto směsici stylů obohacují ještě o prvky popu.

Welicoruss: kapela s ruskými kořeny

Mezi přední kapely se řadí také kapela s ruskými kořeny Welicoruss. Jméno kapely má historický význam, který je odvozený z názvu starého severovýchodního Ruska.
Zatímco zvuk i „obraz“ kapely se bezpochybně řadí k black metalu, hudba Welicoruss obsahuje i tradiční lidové melodie a symfonické prvky. Texty, koncepce a ideologie jsou inspirované starým Ruskem a východní filozofií vnímání světa.

Porta Inferi: slovenská premiéra jejich první české skladby

Stále více populárnější kapela Porta Inferi z Nového Jičína se zde představí už potřetí. Powercoreová partička z Nového Jičína před pár dny přišla s žhavou novinkou – první českou skladbou s názvem Svobodná cela, která bude mít premiéru pro slovenské publikum již tuto sobotu na ORgazma Rock Festu. Mimo jiné přehrají i pecky ze svého posledního alba Alive, vydaného v roce 2019.

Fictive Marry: mladí a divocí

Mladá a divoká kapela Fictive Marry vám přijede ukázat svou show až z Košic. Kapela kombinuje slovenské texty s různými prvky a žánry, přičemž ve výsledku se jejich tvorba dá zařadit jako moderní a svěží rock/metal.

Slezské zastoupení na Orgazmě: Lautr, Kapriola

Další kapely, které na třetím ročníku ORgazma Rock Fest vystoupí jsou například Lautr, kterou jste mohli vidět a slyšet na opavském Bezva Festu nebo před pár týdny na první ročníku Radvanické Rockové Rockle, ženská hard rocková kapela Kapriola z Ostravy s výraznými prvky elektronických houslí, a plno dalších.

Text: Ema Moravcová, foto: Honza Švanda

Video pozvánka od Porta Inferi