Nový festival NaFest: Strážní andělé se slétli do Žatce

Harlej

V sobotu 15. srpna se v areálu letního kina ve městě chmelu Žatci konal první ročník festivalu NaFest. Odvážní pořadatelé i v této době sestavili rockový, punkový i metalový line-up, kterému co do popularity vévodila kapela Harlej.

Jednodenní, celodenní

Festival byl jednodenní, tím spíše se nabízelo, aby začínal již v brzkých odpoledních hodinách. V 15:10 už na pódiu byla domácí crossover kapela Najust. Ta hraje vlastní tvorbu, ale zazněla i coververze Rage Against the Machine – Killing In the Name. Vše šlo jako po másle, a v 16:10 už odstartoval Štěpán Soukup (ex-zakázanÝovoce). Ten také předvedl svou sólovou tvorbu i pár pecek od své bývalé kapely – Alkoholka nebo Genocida.

Punk, pogo i metal

Jako další vystoupila kapela z nedaleké Kadaně – Hot Pants. Ti rozjeli správný poppunkový koncert. V 18:10 vlítli na pódium energičtí punkrockoví Falešný obvinění z Kladna. To už se pod pódiem rozjelo i pěkné pogo. Následně přišla na řadu metalová kapela Hand Grenade. Kapela, která vystupuje i na festivalech větších rozměrů, jako například Masters of Rock, poskytla fanouškům pěknou nálož metalu. A jako předposlední se objevili na scéně pražští Loco Loco. Je pravda, že pod pódiem by si všechny kapely zasloužily větší dav fanoušků, ale doufejme, že se na dalších ročnících objeví i více návštěvníků.

Harlej: plnohodnotná koncertní show v rámci festivalu

A nakonec přišla samozřejmě očekávaná hvězda festivaluHarlej. Fanoušků pod pódiem přibylo a kapela předvedla i v rámci festivalového setu svou plnohodnotnou koncertní show, včetně konfetů i nafukovacích balónků. Zahráli největší pecky jako Svařák, Strážní andělé, Tráva, Možná, Proč pocit mám, Přirození… Pořadatelům dlužno poděkovat, že se nebáli v této době uspořádat takový festival, a držet palce, aby se festival jen rozrůstal při dalších ročnících.

Text a foto: Petr Hanč