Rolling Stones mají vlastní obchod: Trička, roušky i karafa za šestnáct tisíc

Mick Jagger, Rolling Stones

Rolling Stones si otevřeli obchod, který nemá obdoby. Od podlahy po strop v něm najdete jen jejich merch, výzdoba nás vtáhne do jejich světa a dá na chvíli zapomenout na realitu. A co víc – možná jednou nebude jediný.

Místo, odkud vyšli, oslavili vlastním obchodem

Obchod nazvaný Rolling Stones No. 9 Carnaby se nachází jak jinak než v Londýně, a to v oblasti West End na ulici Carnaby Street. Tato lokace nebyla zvolena náhodně – právě v těchto místech začínali „Stouni“ v 60. letech zkoušet a formovat kapelu, která později ovládla svět. Obchod připravili ve spolupráci s merch firmou Bravado, která má s něčím podobným zkušenosti – svůj merch obchod od Bravada mají například také jejich kolegové z metalových vod Slipknot.

Co si můžete koupit: od klasiky po úlety

Sortiment obchodu je rozličný a zahrnuje naprostou klasiku – trička, bundy, desky, drobné suvenýry jako trsátka či klíčenky, ale třeba také lahve na vodu, a dokonce i roušky s logem Rolling Stones. Za jednu ovšem zaplatíte patnáct liber (v přepočtu asi 440 korun). „Úletem“ poplatným věhlasu kapely jsou i některé další položky v seznamu zboží – křišťálová karafa s logem kapely za 535 liber (tedy asi 16.000 korun) či kabát za 235 liber (asi 6800 korun) od švédské oděvní značky Stutterheim.

Do merch shopu na film o Rolling Stones

Kromě toho obchod nabízí ještě některé vychytávky – videostěnu, před kterou se můžete usadit a sledovat film o kapele, dále také zvukovou instalaci připravenou podle skladby Paint it Black, a samozřejmě všude nás zdraví obrovské logo s typickým vyplazeným jazykem, který se stal symbolem Rolling Stones.

Možná přibudou další

Otevírat obchod v současné nejisté době poznamenané koronavirem a opatřeními vlády proti němu se může zdát jako velmi odvážné a dobrodružné. Frontman Mick Jagger je však optimistou: „Samozřejmě jsme to mohli odložit třeba na příští rok. Ale já myslím, že se situace nakonec zlepší. Lidé budou zvědaví a začnou chodit ven trochu víc než doteď.“ Pokud se Jagger nemýlil a obchod bude úspěšný, uvažuje Bravado o otevření dalších poboček, pravděpodobně v jiných zemích.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Miloš Milosfoto Hlaváček

Author