Nebojácní, neohrožení Amaranthe mají venku studiovku a další klip

Amaranthe, Elize Ryd

U Amaranthe je ve zvyku co nejvíce podpořit vydání desky prostřednictvím videoklipů, které pouštějí do světa. Výjimkou není ani podpora vydání poslední studiovky, která vyšla na začátku října.

Novinka Manifest

Švédské, dánské i jiné hudební žebříčky se otřásají v základech. Severští rodáci Amaranthe vydali šesté album Manifest, které se velmi rychle se vyšvihlo nahoru. Novinka představuje vše, co na Amaranthe fanoušci obdivují. Charakteristické tři rozdílné vokály zpěváků, chytlavé melodie a svižné kytary. Tenhle styl si kapela zvolila hned na začátku kariéry a postupně jej stále rozvíjí.

Pečujme o svého vnitřního válečníka

Z novinky pochází také skladba Fearless, které Amaranthe věnovali také klip. Píseň balancuje na pomezí symfoniky, death metalu a popu. Zpěvačka Elize Ryd tu vystupuje v černých šatech a zbytek kapely ji doplňuje.
Amaranthe k písni dodávají: „Strach – to je možná náš nejprimitivnější instinkt a nejstarší sklon, a i přes všechny nové technologické zázraky tendence tíhnout ke strachu stále rostou. Možná největší paradox naší doby: nikdy jsme nebyli materiálně zabezpečenější, a také nikdy nebyli více vystavení neduhům a neštěstím globální civilizace. Toto velmi primitivní nutkání je vodou na mlýn politického a finančního nátlaku, a čím více se poddáváme strachu, tím víc nás zotročuje. Nicméně uvnitř každého z nás existuje odvaha, přesvědčení a silné odhodlání. Tváří v tvář nepřízni osudu rosteme nejsilněji. Pečujme proto o svého vnitřního válečníka, vzdejme poctu jeho statečnosti a staňme se ‚Fearless‘ – nebojácnými!“

 

O Amaranthe

Amaranthe vznikli v roce 2008, kdy kapelu založil kytarista Olof Mörck se zpěvákem Jakem E a zpěvačkou Elize Ryd. Typická je pro ně kombinace tří hlasů – čistý ženský i mužský zpěv a growling. Na kontě mají nyní šest studiových alb, nemálo videoklipů a spoustu odehraných koncertů po celém světě.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com