Blitz Union vypouští singl a klip TV: Jak naše názory formují média

Blitz Union

EDM-rocková kapela Blitz Union se hlásí s novým videoklipem k singlu TV. Píseň o vlivu médií na lidi je trefná především v dnešní době. Kapela ji doprovodila videem z koncertu v Braunschweigu a zúročila v ní své zkušenosti z USA.

Nadšení ze spolupráce se slavným švédským producentem

Kapela tvořila svobodně a společně ve vlastním malém studiu, píseň je autorská. K „vyšperkování“ nahrávky pak spojili síly s vynikajícím švédským producentem Dinem Medanhodzicem (Smash Into Pieces, The Unguided, Hardcore Superstar).
„Co se týká postprodukce, jako je mix a master – dali jsme se dohromady s Dinem, se kterým jsme si neskutečně sedli. Když poslal první mix, byli jsme nadšený jako nikdy předtím a bylo nám hned jasné, že máme stejnou představu o našem směru a zvuku“, vypráví Jan Šorm, který se podílel na produkci. Singl vychází pod německým labelem Dreamstart Music & Management.

Z textu mrazí

Působivé klipové záběry se natáčely na koncertě v německém Braunschweigu v lepších časech bez koronaviru, kdy ještě bylo možné, aby se scházela početná fanouškovská „Blitz Union Army“ v maskách s logem kapely a pořádala své koncertní „unijní sněmy“ za doprovodu muziky Blitz Union z pódia. Pozornost je třeba věnovat i textu. Ze slov „all that I know is from TV, I saw it on TV and I truly believe“ (všechno, co vím, je z televize, viděl jsem to v televizi a fakt tomu věřím“) či „TV is the source of my wisdom“ (televize je zdrojem mé moudrosti) zvláště v dnešní složité a nepřehledné době doslova mrazí.

 

Pro zkušenosti do USA

Nemalé zkušenosti, které nyní měli možnost zúročit, nasbírali členové kapely mimo jiné v loňském roce v Americe. ,,Naši prvotinu Revolution jsme dělali se sedminásobným držitelem prestižních cen GrammyStevem Thompsonem, který nás pozval i do USA, kde se EP Revolution finišovalo. Když dostanete takovou příležitost dělat s někým, kdo točil s Metallicou nebo produkoval KoRn – jen stěží to lze odmítnout. Nicméně to představuje obrovskou finanční zátěž, kterou nelze opakovat často. Avšak z USA jsme si odnesli mnoho zkušeností právě i po technické stránce, že jsme si mohli troufnout si to zprodukovat ve vlastní režii a udržet již vysoko nastavenou laťku,“ objasňuje Šorm.

Právě o jejich americké odyssee připravujeme rozhovor, který vám přineseme v nejbližší době.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com

Author