Purnama zve fanoušky na livestream benefičního koncertu

Purnama

Jediným způsobem, jak si v současnosti užít koncert svých oblíbených interpretů, je sledovat jejich facebookové profily pro případné pozvánky na stream. Vedle dalších českých kapel se v tomto nyní angažuje i black/deathmetalová formace Purnama.

S novým albem Flame of Rebellion měla kapela vyrazit na velké turné

Osmičlenná Purnama v posledních letech dělá maximum pro své promo a dostává se stále více a více do podvědomí fanoušků black a death metalu. Kapela má za sebou koncerty v Rumunsku, Chorvatsku, zahrála si i na slovenském festivalu Gothoom, z našich větších akcí je viděli fanoušci třeba na Metalgate Czech Death Festu. Minulý rok navíc natočili druhé album Flame of Rebellion, se kterým vyrazili v polovině letošního ledna na velké turné, jež mělo zahrnovat i porci zahraničních koncertů. Bohužel, jejich plány a plány všech dalších kapel i fanoušků v březnu zhatilo…dobře víme co.

Výtěžek z koncertu půjde na benefiční účely

Purnama měla v plánu i několik koncertů během letošního podzimu, což současná situace bohužel nedovoluje. Ale protože metal ani pandemie nezastaví, připravují pro své fanoušky stream z koncertu, který proběhne v sobotu 19. prosince. Tato akce je benefiční, během koncertu bude možno přispět libovolnou částkou na transparentní účet pro chlapce, který trpí neobvyklým onemocněním. Více se můžete dozvědět na Facebookovém profilu kapely.

Těšit se můžeme na sedm kapel, dočkáme se i fireshow

Nebude to však pouze o jedné kapele. Na této benefiční akci budou k vidění koncerty dalších šesti kapel. První z nich jsou česko-ruští Welicoruss. Tato symphonic blackmetalová skvadra se zde představí s novým albem Siberian Heathen Horde. A když už jsme nakousli black metal, ten zastoupí i Pačess. Přidají se veteráni VAR, jejichž řízný thrash metal za více než třicet let existence a ve stejné sestavě stále nabírá na síle. Z Plzně dorazí melodic deathmetalová formace Innersphere, která finišuje s přípravou nové desky. Od našich slovenských bratrů se můžeme těšit na post-hardcoremetalcorové FAK a jako poslední se představí deathcrossoveroví mladíci We Are Dust You Turn Into. Těšit se můžeme i na ohnivou show v podání uskupení Alterna. To všechno vás čeká v sobotu 19. prosince od 14 hodin na YouTube kanálu kapely Purnama.

Text: Mates Šimek, foto: archiv kapely