Turné YES se odkládá na jaro 2022, kapela připravuje sběratelský CD a DVD box

Yes, Steve Howe

Tak jako mnoha dalším kapelám, i anglické progrockové legendě Yes přerušila pandemie covidu pracně spřádané plány. Yes byli nuceni odpískat nejen krátké jarní turné po Americe, ale bohužel taktéž dvouměsíční šňůru koncertů naplánovanou po Evropě.

Příští jaro ve znamení Yes

Nyní přišli Yes s pozitivní zprávou – až na jednu výjimku se jim celé evropské turné podařilo přeplánovat na květen a červen příštího roku. Fanoušci, kterým již doma na ledničce visí vstupenka na koncert do Fora Karlín, jenž se měl uskutečnit již za necelý měsíc, by si měli v kalendáři zaškrtnout 22. květen 2022. Žádné strachy, dle informací pořadatele – agentury Pragokoncert, již zakoupené lístky zůstávají v platnosti, a pokud se rozhodnete na koncert někoho přibrat, nové přikoupíte v sítích Ticketportal, Ticketmaster a Ticketstream.

Relayer i klasické hity

V neděli 22. května 2022 tedy přivítáme Yes v rámci turné The Album Series Tour – Relayer na pódiu pražského Fora Karlín v následující sestavě: Steve Howe (kytary), Alan White (bicí), Geoff Downes (klávesy), Jon Davison (zpěv), Billy Sherwood (baskytara a doprovodný zpěv) and Jay Schellen (bicí a perkuse). V rámci koncertu v plné délce zazní skladby ze sedmého studiového alba Relayer a samozřejmě taktéž výběr dnes už klasických hitů z širokého katalogu Yes. Pódiová show bude krom jiného umocněna obří video stěnou s vysokým rozlišením.

Raritní CD+DVD box pro fanoušky

A z čeho se můžeme těšit, aby nám to čekání snáze uteklo? Podle informací Jona Davisona se kapela loni v červenci vrhla do tvorby nového alba, které – dle zákulisních informací – mělo být z velké části hotové již letos v lednu. A na 3. května letošního roku si Yes pro své fanoušky přichystali skutečnou třešničku – na oslavu třicetiletého výročí vydání svého třináctého studiového alba Union (1991) připravili limitovanou edici sběratelských boxů, které obsahují 26 ks CD plus 4 ks DVD se záznamy koncertů ze stejnojmenného turné. Obsah boxu pochopitelně doplňují plakáty, fotografie muzikantů a reprodukce programů a kartiček V.I.P. pasů. Rarita, které ve sbírce skalních fanoušků nemůže chybět!

Text: Magda Šotolová, foto: Miloš Milosfoto Hlaváček