Powerwolf lákají na přicházející novinku videoklipem

Attila Dorn, Powerwolf

Českému publiku netřeba německé hvězdy Powerwolf představovat. V posledních letech vyletěla vlčí smečka raketově nahoru a získala si mnoho srdcí posluchačů metalové hudby. Nyní se vracejí s klipovou novinkou, která je prvním kouskem skládačky k novému albu.

Novinkové album již brzy

S neuvěřitelným úspěchem se Powerwolf setkali po vydání své předloňské desky The Sacrament of Sin, která si i u nás vysloužila obrovský ohlas a přilákala slušnou fanouškovskou základnu. Pětičlenná parta z německého Saarbrückenu, jež klade velký důraz jak na vizuální stránku, tak i na tu hudební a textovou, baví své posluchače od roku 2003. Vlčí parta, v jejichž tvorbě najdeme odkazy na církev, víru, křesťanství, ale i vlkodlaky a upíry, se na nahrávání nového materiálu vrhla na podzim loňského roku. Album dostalo název Call of the Wild a má vyjít 9. července pod Napalm Records.

Gévaudanská bestie

První skladbou z novinky, kterou Powerwolf pustili do světa, je klipová Beast Of Gévaudan. Skupina se nechala inspirovat francouzskou legendou o lidožravé Gévaudanské bestii, která v 60. letech 18. století terorizovala provincii Gévaudan v Jižní Francii. Její identita nikdy nebyla oficiálně potvrzena, a je tak dodnes předmětem různých spekulací. Nejčastěji se o ní hovoří jako o vlkovi či psovité šelmě, která měla na svědomí bezmála sto útoků na francouzské občany. Powerwolf její podobu však pojali po svém a v jejich skladbě vystupuje šelma jako vlkodlak. V klipu můžeme vidět skupinu v nových kostýmech, které si pro naplánované turné a podporu nového alba přichystali.

 

Vlci se blíží

Německé „vlkodlaky mohou čeští fanoušci očekávat na podzim tohoto roku, kdy své nové album přivezou předvést do pražské Tipsport arény. Koncert proběhne 17. října 2021 v rámci Wolfsnächte tour 2021, kam se skupinou zamíří speciální hosté, kteří budou brzy odhaleni.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com