Visací zámek, Záviš a Insania v Drnholci: Rock a punk mezi vínem

Visací zámek

V sobotu 10. července si u Mikulova dali sraz jihomoravští hudební fanoušci. Důvod měli jasný – trojkombinaci kapel Insania, Záviš a Visací zámek. Fotoreport a pár postřehů z akce přináší Standa Vybíral.

Poetické názvy míst i víno

Akce se konala na pěkném místě ve vinařské vesničce Drnholec na místním hřišti Starátko. Pořadatelské zajištění akce měla na starosti UltraScan Music Production. Pořadatelé měli vše vzorně připraveno a byl zde dokonce zakotven pojízdný bar Backstage Agency. Kromě piva se zde prodávala kvalitní vychlazená vína, která byla pro mnohé místní i přespolní návštěvníky jasnou volbou. Počasí přálo a akce se vydařila což bylo vidět na všech přítomných.

Insania dodávala muziku, chuť do tance i četbu

Jako první vystoupila brněnská Insania, která měla za úkol rozproudit krev v žilách všem přítomným. Tvrdá kytara doplněná o zpěv Petra Poly Pálenského to rychle zařídila, a záhy se našli i první pogo tanečníci. Zazněly skladby jako Joe si nepohlídal záda, Ať kypí žluč, Volný radikál a plno dalších hitů. Kapela měla i svůj stánek, ve kterém dominovala kniha Kacířův kancionál v základní edici.

Záviš měl netradičně hosty

Pak nastoupil všemi v kraji oblíbený písničkář a „kníže pornofolku“ Záviš. To už bylo před pódiem plno a fanoušci Záviše podporovali svým zpěvem při jeho hitech jako Cukrářská, Červený most, Narozeniny a další. Při pár písničkách ho netradičně doplnili i dva jeho kamarádi z branže na foukací harmoniku a elektrickou kytaru.

 

Visací zámek: Hora šťávy a energie

Nejvíce fanoušků však bylo natěšeno na hlavní kapelu večera, kterou byl bezesporu Visací zámek. Dlouho se před vystoupením ladilo a zvučilo, ale toto úsilí přineslo své ovoce a zvuk při akci neměl chybu. Zazněly pecky jako Traktor, Padesát či Známka punku. Pořadatelé měli co dělat, aby udrželi přední ochrannou zátarasu, za níž řádili punkoví fanoušci a občas i něco prolétlo vzduchem. Pár fans dokonce přepadlo za ni a pořadatelé je museli obloukem „vrátit zpět do hry“. Celé vystoupení mělo horu šťávy a energie. Baskytarista skupiny Vladimír „Savec“ Šťástka navíc slavil toho dne šedesáté narozeniny, takže proběhla i veřejná gratulace.

Text a foto: Standa Vybíral

Author